Autor Wątek: klimatyzacja a egr  (Przeczytany 892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaz321

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
klimatyzacja a egr
« dnia: 06 Wrzesień 2020, 15:53:40 »
Zauważyłem   ze przy włączonej klimatyzacji sterowanie EGR nie działa czy jest to normalne  czy jakaś usterka.EGR pneumatyczny
Pozdrawiam

Offline autoelektryk1967

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Odp: klimatyzacja a egr
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Wrzesień 2020, 21:41:35 »
Jedno i drugie tzn egr i klapka obiegu wew działają na podciśnienie więc problem jest z prawdopodobne z wężykiem albo zaworem klapli trzeba sprawdzić szczelność.

Offline kaz321

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: klimatyzacja a egr
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Wrzesień 2020, 22:02:29 »
Może trochę żle się wyraziłem ale chodziło mi o to że jest wtedy jak by wyłączone sterowanie EGRu  ze sterownika silnika, po wyłączeniu klimatyzacji impulsy sterujące wracają do normy.

Offline autoelektryk1967

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Odp: klimatyzacja a egr
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Wrzesień 2020, 20:23:07 »
A jak to sprawdziłeś? Skąd wiesz że egr wtedy nie działa?

Offline kaz321

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: klimatyzacja a egr
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Wrzesień 2020, 22:19:04 »
Zawór jest sterowany sygnałem PWM,więc podłączyłem miernik poprzez taki układzik który pozwala czytać wielkość napięcia sterującego.Podczas jazdy bez klimatyzacji ładnie pokazuje wielkość napięcia  natomiast  po włączeniu klimy napiecie sterujące zanika więc zawór EGR jest cały czas zamknięty

Offline autoelektryk1967

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Odp: klimatyzacja a egr
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrzesień 2020, 21:20:32 »
Hm pewnie dlatego tak podejrzewam że klimatyzacja stawia dodatkowy opór silnikowi i to może przy współpracy z EGR zmniejszyć moc silnika trudno powiedzieć co konstruktorzy chcieli tym osiągnąć może ktoś ma wiedzę na ten temat i podzieli się na tym forum.