Autor Wątek: IX35 brak świateł w przyczepce Gniazdo 13-stykowy PVC Multicon West  (Przeczytany 1360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline majki_27

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc.
Posiadam w swoim ix35 Gniazdo 13-stykowy PVC Multicon West z którym nie było wcześniej problemów, wszystko działało jak należy do wczoraj. Podłączyłem przyczepkę z wtyczką 7 pinową i lipa, brak świateł. Świeci tylko jedno pozycyjne, nie ma kierunkowskazów, stopu i drugiego pozycyjnego. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki pod deską i w komorze silnika - wszystkie ok, samo gniazdo rozkręciłem i też wydaje się być ok. Instalacja założona raczej fabrycznie bo nie ma żadnej fuszerki. Wiązką wydaje się być oryginalna i raczej od nowości paluchów tam nikt nie wtykał. Dodam jeszcze że po lewej stronie po zdjęciu plastikowego baczka w bagażniku jest jakiś moduł, po wyjęciu go i otworzeniu wizualnie nie widać żadnych uszkodzeń czy przepaleń ale miernikiem tego nie sprawdzałem. Czy ma ktoś jakiś pomysł co mogło się stać, co może być przyczyną tej usterki?
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi, pozdrawiam

Offline ambraj10

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Odp: IX35 brak świateł w przyczepce Gniazdo 13-stykowy PVC Multicon West
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Wrzesień 2020, 09:05:44 »
Witam.
U mnie też jest taki moduł ale nie wiem czy ten moduł nie ma swojego zabezpieczenia  w postaci dodatkowego bezpiecznika. U mnie pod plastikiem są dwa bezpieczniki. Może trzeba by było je sprawdzić.
Pozdrawiam

Offline majki_27

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: IX35 brak świateł w przyczepce Gniazdo 13-stykowy PVC Multicon West
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Wrzesień 2020, 12:16:51 »
Niestety nie ma tam bezpieczników, już to sprawdziłem. Wszystkie bezpieczniki to znaczy pod deską i w komorze silnika sprawdzone i sprawne natomiast nie mogę zlokalizować jakiegoś osobnego od wiązki czy od modułu.  Moduł który posiadam jest o numerach 52400526N. Dzięki za odpowiedź

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
Odp: IX35 brak świateł w przyczepce Gniazdo 13-stykowy PVC Multicon West
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień 2020, 10:18:36 »
A czy ta przyczepka nie ma przypadkiem świateł LED?

Offline majki_27

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: IX35 brak świateł w przyczepce Gniazdo 13-stykowy PVC Multicon West
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrzesień 2020, 08:09:26 »
Witam, w przyczepce zwykłe żarówki ale problem został już rozwiązany. W komorze silnika od skrzynki bezpieczników pociągnięta wiązka przewodów do zasilania modułu na której były trzy bezpieczniki z których jeden się przepalił. Bezpieczniki były tak zchowane że gdyby nie mój upur to za cholerę bym ich  nie znalazł. Ale najważniejsze że wszystko jest ok. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi