Autor Wątek: [ix35] Sobwoofer - czy jest możliwość dodania  (Przeczytany 1199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sth2die4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[ix35] Sobwoofer - czy jest możliwość dodania
« dnia: 26 Sierpień 2020, 17:12:05 »
Szukam informacji odnośnie podłączenia subwoofera.
Na aukcjach można kupić subwoofery, ale co z jego obudową, wiązką itd.?
Czy można go podłączyć pod każde radio (fabryczne)?
Gdzieś mignęły mi tez wzmacniacze - czy jest wymagany?

CZy ktoś ma wersje z subwooferem i może podesłać jakieś zdjęcia ze środka?
Ewentualnie schemat instalacji.

Offline andremobile

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Odp: [ix35] Sobwoofer - czy jest możliwość dodania
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień 2020, 18:04:10 »
Ja mam wersję bez suba, z moich obserwacji wynika że można go dokupić z innego modelu, do tego należy także dokupić i wymienić boczek do niego. Niestety bez wzmacniacza się nie obejdzie.

Offline sth2die4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: [ix35] Sobwoofer - czy jest możliwość dodania
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpień 2020, 19:28:29 »
a wiązka jest wyprowadzona?

Offline andremobile

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Odp: [ix35] Sobwoofer - czy jest możliwość dodania
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpień 2020, 21:21:13 »
Nie jest.

Offline grzesiek2208

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: [ix35] Sobwoofer - czy jest możliwość dodania
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Wrzesień 2020, 14:01:20 »
Nie polecam Ci oryginalnego suba i wzmacniacza mam go w aucie wraz z radiem z nawigacja. Głosniki w drzwiach to byl jakis horror malo tego maja tylko 2ohm nie 4 jak w kazdym innym normalnym aucie. Ja z tym problemem poradziłem sobie tak ze wymieniłem głośniki 6 sztuk na hertz. Gra o niebo lepiej sub w bagażniku został bo cos tam jednak sobie gra. Planuje jeszcze wymianę radia ale z tego co sie dowiedziałem sub wtedy juz nie bedzie działał (trzeba dokupic interfejs) Wiec jesli moge Ci doradzić nie montuj tego. 

Offline stryjek998

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: [ix35] Sobwoofer - czy jest możliwość dodania
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Wrzesień 2020, 18:54:32 »
Jestem szczęśliwcem bo mam subwoofer i wzmacniacz a to dlatego że mam fabryczną radio-nawigacje ,która idzie pod wzmacniacz i nie ma kostki ISO tej głośnikowej . Wiem ,że wszystko jest po prawej stronie w bagażniku ale jeszcze tam nie zaglądałem i dlatego nie mogę wymienić radia na Androidzie  bo mam wzmacniacz . 

Offline Cristobal

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: [ix35] Sobwoofer - czy jest możliwość dodania
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrzesień 2020, 08:17:35 »
Z tą szczęśliwością tobym nie przesadzał  ;D Ja temat wymiany radia fabrycznego z nawigacją przetrenowałem w Listopad 2019.Kupiłem sobie fajne radio na androidzie od chinoli i pojechalem do magika zamontować.Okazało się że mam wzmacniacz i suba i pomimo przymiarki kilku interfejsów to razem nie hula-radio nie wzbudza wzmacniacza .Pozostały dwie opcje-rżnąć i obejść wzmacniacz albo sobie darować.Wybrałem opcję dwa-sprzedałem radio i teraz aktualizuję nowym oprogramowaniem fabryczne radio i tyle-mam aktualne mapy i jakieś delikatne zmiany w oprogramowaniu radia.
Co do barwy dzwieku z fabrycznych głośników-dla mnie mającego 0 stopień umuzykalnienia gra bardzo przyzwoicie i można poustawiać barwę w korektorze (fabryczne radio)  więc w myśl powiedzenia "lepsze wrogiem dobrego" nie zmieniam .

Offline stryjek998

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: [ix35] Sobwoofer - czy jest możliwość dodania
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Wrzesień 2020, 03:33:38 »
A dodawałeś do swojego radia Can busa i Audio Boxa .Bo to podstawa aby zadziałało . Ja kupiłem radio na androidzie i te dwa moduły o których wspomniałem .Tylko takie okablowanie musiałem dokupić (foto ) bo kostki nie pasowały.

Offline kitom

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: [ix35] Sobwoofer - czy jest możliwość dodania
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Wrzesień 2020, 19:32:59 »
Can busa i Audio Box w przypadku oryginalnej, fabrycznie montowanej stacji multimedialnej z  navigacja nic nie da. System dźwiękowy infiniti ( z subwooferrem w bagazniku) zamontowany w tym przypadku składa się ze wzmacniaczy zaszytych gdzieś w aucie i radia które jest podłączone do tego systemu na innych zasadach niż normalne urządzenia. Inne radia w tym przypadku nie będą działać niestety ( chyba ze pociągniemy nowe kable do wszystkich głośników ). Ostatnio w moim Chevrolet Epica zamontowałem radyjko na androidzie i takie tez chciałem w ix35 (dostęp do obd2 z poziomu radia i lepsza navi) ale okazało się po wizytach na paru rożnych forach i zaczerpnięciu informacji w firmach, zarówno polskich jak i niemieckich, zajmujących się tuningiem i wymiana stacji medialnych, ze w tym przypadku jesteśmy skazani na fabryczne urządzenie  :(.....gra  nieźle, ale brakuje mi podglądu obd2 i lepszej navi, o lepszym playerze czy możliwości korzystania z internetu, a w szczególności Spotify i YouTube nie wspomnę ....

Offline stryjek998

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: [ix35] Sobwoofer - czy jest możliwość dodania
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Wrzesień 2020, 22:56:41 »
Kitom kto kogo wprowadza w błąd ?

Offline kitom

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: [ix35] Sobwoofer - czy jest możliwość dodania
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Listopad 2020, 19:16:42 »
Podaj namiar na te kostki lub stronę www zdjęcie nic mi nie mówi .....pytałem u sprzedawców stacji multimedialnych jak i warsztatów montujących radia zarówno w PL jak i DE i wszyscy twierdzili ze wymiana oryginalnych navi jest niemożliwa na inne modele.....na jednym z forum była grupa która próbowała ale sobie odpuścili

Offline stryjek998

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: [ix35] Sobwoofer - czy jest możliwość dodania
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Listopad 2020, 23:49:37 »
MaesDew Wrocław bo tam kupowałem swoją stację multimedialną i oni kostki mi dokładali .