Autor Wątek: [Santa Fe CM] Przyczyny migającej kontrolki napędu i palącej się kontrolki ESP OFF  (Przeczytany 954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline artic74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Witam,
Mam nadzieję, że dobrze wstrzeliłem się z tematem na forum. Jestem posiadaczem Hyundaia Santa Fe 2,2 CRDI 4x4.
Jakieś rok temu coś mi w aucie huczało. Myślałem, że to łożysko ale diagnoza podpora wału. Wał odpięty i oddany do serwisu= cisza w aucie.
Po regeneracji jakiś miesiąc spokój, a potem coraz bardziej słyszalne huczenie. Znowu pomyślałem o łożysku lub oponach zimowych ale mechanik znowu odpiął wał i znowu cisza. Wał oddany na reklamacje i jeżdżę bez niego.
I tu moje pytanie spowodowane krótkotrwałym problemem. Jadą przedwczoraj autostradą chwilowo dałem upust fantazji i przyspieszyłem by przegonić trochę "hultaja", a tu zapaliła się żółta kontrolka "ESP OFF" i zaczęła migać żółta kontrolka "napędu 4x4" na desce rozdzielczej auta. Włącznik ESP nie reagował.
Trochę się przeraziłem bo ostatni odcięło mi zapłon jak padł mi czujnik położenia wału na esce jadąc załadowanym autem z rodziną na wakacje.
Ale ku mojemu zdziwieniu po zatrzymaniu auta i ponownym uruchomieniu kontrolki zgasły.
Jeszcze nie zdążyłem zdiagnozować błędu u mechanika ale ciekawi mnie czy ktoś miał podobny problem i co może być tego przyczyną?
Z góry dziękuję za ewentualne sugestie.
Pozdrawiam.

Offline patrol15

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Przyczyny migającej kontrolki napędu i palącej się kontrolki ESP OFF
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień 2020, 10:24:23 »
Witam,
miałem tak kilka razy, raz po upalaniu na śniegu i dwa razy podczas jazdy autostradą (było cholernie gorąca i trochę szybciej niż wolniej).
Ogólnie, zarówno w pierwszym przypadku - śnieg jak i po jeździe autostradą, po ostygnięciu kontrolki same gasły, błędów nie było.

Offline artic74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Odp: Przyczyny migającej kontrolki napędu i palącej się kontrolki ESP OFF
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrzesień 2020, 20:53:45 »
Serdeczne dzięki. U mnie też była autostrada grana i zgasło po dojeździe do celu. Niestety jeszcze nie wstawiałem do mechanika żeby przy okazji sprawdzić czy zapamiętał się jakiś błąd.