Autor Wątek: Stag DPI 400-4 szarpanie na LPG  (Przeczytany 662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline papryczka

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Stag DPI 400-4 szarpanie na LPG
« dnia: 19 Sierpień 2020, 21:27:44 »
Witam mam problem ze swoim ix35 1,6 benzyna GDI 2012 na Lpg instalacja Stag od czerwca .Od samego początku jest problem z pojedynczymi szarpnięciami przy obrotach 1800 2000 2200 2800 3000 3200 są to pojedyncze zdławienia tak jak by ktoś przytrzymał na 0,5 sekundy samochód i go puścił. utrzymując obroty na tych wartościach auto szarpie delikatnie prawie cały czas zależy od obciążenia.Szarpnięcia przytrzymania zdławienia wypadanie zapłonu nie wiem jak to nazwać występują tylko na LPG i tylko przy tych obrotach .Regulacja po 2000 km instalacji nic nie dała nic nie widać na komputerze serwisanta LPG wszystko ok  .Sugerował wymianę świec - wymiana zrobiona a problem pozostał świece ngk irydowe .Brak błędów na OBDII może ktoś miał podobny problem a może czai co to może być.Gdyby to było na pełnym zakresie obrotów to stawiał bym na cewkę ale jak tylko na tych samych to jakiś sterownik tylko jaki, a może to jednak wina staga

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Stag DPI 400-4 szarpanie na LPG
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2020, 06:08:55 »
W zasadzie sam sobie odpowiedziales, jezeli na PB95 samochod pracuje prawidlowo to problemu nalezy szykac tylko w instalacji lpg . Nie poddawaj sie i reklamuj u instalatora, moze cos z dotryskiem benzyny jest nie tak i dostaje za bogata mieszanke ? Dziwne ze komputer nie zglasza zandnych bledow. Mialem kilka samochodow na lpg i nigdy nie mialem problemow, ale warunek podstawowy to dobry sprawdzony zaklad montujacy instalacje i dobrze dobrana intalacja.

Offline papryczka

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Stag DPI 400-4 szarpanie na LPG
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpień 2020, 20:36:32 »
Zakład dobry sprawdzony .Może masz rację z tą bogatą mieszanką , po zatankowaniu 95 wydaje mi się że mniej lub wcale nie wyczuwam szarpań wcześniej TANKOWAŁEM 98.Wykresy z sondy były ok. Czytałem pochlebne opinie o stagu i taki wybrałem choć każdy gazownik chwalił swoje i że stag nie daje możliwości ustawienia dawki paliwa