Autor Wątek: [i20 GB] Stukanie w lewym tyle po 5000 km  (Przeczytany 1434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OloBambolo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Stukanie w lewym tyle po 5000 km
« dnia: 18 Sierpień 2020, 11:40:02 »
Dzień dobry wszystkim,

zgłaszam się z następującym zapytaniem : przy przebiegu około 5000 tysięcy kilometrów zacząłem słyszeć w lewym tyle samochodu dziwne "stukanie", "pukanie", w każdym razie nadmiarowy dźwięk, którego nie było na początku. Stukanie występuje przy nierównościach, niektórych dziurach, jeździe po kostce itp. Nie ma reguły, że stuka na dużych nierównościach lub małych, są dni, że stuka bardzo, a są takie, że prawie wcale (wtedy mam nadzieję, że samo przeszło :D).

Czy ktoś z Forumowiczów spotkał się z podobnym problemem?

Na innym forum znalazłem podobny opis, z tym, że odnoszący się do i30 :

W moim Hyundai i 30 wagon 2015 rok po 4000 km zaczęło słychać stukanie na nierównościach w tylnej prawej częsci pojazdu.Byłem przekonany że stuki są od zawieszenia.Udałem się do serwisu hyundai, gdzie sprawdzono zawieszenie, bez uwag.Następnie pojazd poddano badaniu do tapicera, który w ciągu kilkunastu minut rozpoznał przyczynę.Dociągnął pasy na kratce oddzielakącej przestrzeń bagażową oraz ręcznie przesunął do przodu zawias zamykania klapy bagażnika.Efekt ? Zero stuków.Facet miał pojęcie.Polecam.

Dodam, że w rejonie miejsca stukania dosyć szybko i w podobnym czasie przestała palić się żarówka cofania. Może obruszyła się cała lampa? Czy ktoś się spotkał lub słyszał o podobnym stukaniu? Nie ukrywam, jestem zawiedziony, że po paru tysiącach kilometrów już coś nie domaga... W czwartek jadę z autem na serwis, ale wolałbym wiedzieć na co się przygotować i ewentualnie jak reagować na uwielbiane przez serwisy hasło pt. "uszkodzenie mechaniczne".

Offline Harun

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Odp: Stukanie w lewym tyle po 5000 km
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2020, 20:30:02 »
Sprawdź klocki hamulcowe.