Autor Wątek: obd2+program  (Przeczytany 1895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarianH

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
obd2+program
« dnia: 14 Sierpień 2020, 17:44:45 »
Witam
U mnie w i30iii zadziałał program "Car scanner" ściągnięty z Google play za free i obd2 "Viecar". Połączenie auta i telefonu przez bluetooth. U mnie odczytuje błędy DTC np. poduszek, ABS, silnika, TPMS i wiele innych sterowników i czujników, i pewnie je kasuje. Nie sprawdzałem dokładnie wszystkich funkcji programu a zwłaszcza modyfikacji. Ale dla mniej doświadczonego użytkownika pewnie w zupełności wystarczy.
Pozdrawiam

Offline abrax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: obd2+program
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Luty 2021, 09:12:46 »
Marian,
jak wykorzystałeś informacje z OBD? Czy kierowcy (nie warsztatowi) OBD może się przydać? Czy można coś przestawić, co może coś zmienić w obsłudze samochodu?

Offline MarianH

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: obd2+program
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Luty 2021, 08:43:07 »
Hej. Za bardzo nic nie pozmieniasz. Nawet zmniejszenia kilometrów pomiędzy przeglądami nie udało się zmienić. Ale błędy np. związane z czujnikiem ciśnienia w kołach poprawnie wyłapywał. Poza tym wydaje mi się, że poprawnie łączył się i odczytywał parametry ze sterowników w moim aucie. Pozdrawiam

Offline abrax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: obd2+program
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Luty 2021, 15:09:20 »
Poproś przy okazji wizyty w serwisie, by ci odblokowali tą opcję w menu, bo u mnie przy zaciągniętym ręcznym mogę na kierownicy wyklikać co ile tysięcy kilometrów chcę, by informował mnie o przeglądzie albo co ile miesięcy.
W papierowej instrukcji faktycznie piszą, że może to być zablokowane. Skoro SLIF włącza się tak:

 podpinamy GDS-m
2. rozpoznajemy VIN
3. przechodzimy do zarządzania oprogramowaniem sterowników
4. wchodzimy w opcje "Multifunction camera"
5. wybieramy opcje "Variant Coding"
6. po info o stanie silnika "Enter"
7. zaznaczamy "SLIF option"

to może analogicznie włącza się opcję zarządzania kilometrami między przeglądami.

Offline MarianH

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: obd2+program
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Luty 2021, 08:54:23 »
Ok. Dziękuję za info. Pozdrawiam

Offline seba020

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: obd2+program
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Luty 2021, 16:17:16 »
Witam
U mnie w i30iii zadziałał program "Car scanner" ściągnięty z Google play za free i obd2 "Viecar".[...]

Jaki profil wybrałeś? Ogólny dla auto marki Hyundai, czy jeden ze szczegółowych? bo szukam takiego który pozwoli wyciągnąć jak najwięcej parametrów z i30 1.4 MPI

PS: ostatnio testuję profil oznaczony pod Hyundai Accent 1.4 / 1.6 i udało mi się wyciągnąć np. temperaturę katalizatora, czy temperaturę powietrza w dolocie

Offline MarianH

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: obd2+program
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Luty 2021, 22:24:20 »
Hej. Wybrałem profil szczegółowy pasujący do mojego auta: i30 PD (2016+) CRDI....
Nic innego nie próbowałem.