Autor Wątek: Hyundai Poland Racing staje do walki o najwyższe laury w RSMP 2020  (Przeczytany 3622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866


  • Zespół Hyundai Poland Racing rusza do walki o najwyższe cele w  rozpoczynającym się  sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
  • Zespół reprezentowany przez Jariego Huttunena i Mikko Lukkę rozpoczyna walkę od MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego
  • Załoga przejedzie sezon w Hyundaiu i20 R5, przygotowanym przez ekipę Kowax 2Brally
  • Hyundai Poland Racing wystąpi we wszystkich czterech rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
Fiński duet, Jari Huttunen i Mikko Lukka przystępują do tegorocznej rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w nietypowym sezonie ze zmodyfikowanym kalendarzem. Spośród początkowo zaplanowanych siedmiu rund, odbędą się cztery, a początkiem zmagań będzie MARMA 29. Rajd Rzeszowski odbywający się w dniach 6-8 sierpnia. Nowopowstały zespół Hyundai Poland Racing zapatruje się na sezon 2020 bardzo optymistycznie. Utalentowani Finowie, kierowani przez dwukrotnego mistrza świata WRC – Marcusa Gronholma, rozpoczęli przygotowania do sezonu, startując w czeskim rajdzie – Rally Bohemia 2020, w którym zdobyli zasłużone 3. miejsce. W skróconym sezonie 2020, zawodnicy wezmą udział w czterech rundach rozgrywanych na terenie Polski i Słowacji. Zespół Hyundai Poland Racing stanie do walki na odcinkach specjalnych w Hyundaiu i20 R5, obsługiwanym przez utytułowaną firmę Kowax 2Brally.


W czwartek, 6 sierpnia zakończy się nieplanowana przerwa, trwająca dziesięć miesięcy od ostatnich zmagań w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zespoły rozpoczynają rywalizację od MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego. Po Rajdzie Polski, jest to druga największa impreza rajdowa w kraju, skupiająca rok do roku utytułowanych kierowców rajdowych z Polski i Europy. Tegoroczna edycja MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego zaliczana jest do rundy Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach (FIA CEZ) oraz do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie rajdu stanie 98 załóg – 82 z Polski, 13 ze Słowacji, po jednej z Finlandii, Czech i Węgier. 67 zawodników zgłosiło się do rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Trasa rajdu składa się z dziewięciu odcinków specjalnych, o łącznej długości wynoszącej 430 km, położonych na drogach powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego i ropczycko-sędziszowskiego. Z numerem 1. na samochodzie wystartuje załoga Huttunen/Lukka w Hyundaiu i20 R5.

Cytat: Jari Huttunen
Polska to kraj, w którym rajdy samochodowe stoją na bardzo wysokim poziomie. W nadchodzącym sezonie będę dążył do tego, aby stać się jeszcze lepszym kierowcą, a Polska to idealne miejsce do rozwijania swoich umiejętności. Znam wielu polskich kierowców rajdowych, którzy prezentują bardzo wysoki poziom. Dlatego też nie mogę doczekać się rywalizacji z nimi. Wierzę, że wraz z zespołem Hyundai Poland Racing jesteśmy zdolni osiągnąć bardzo wysoki wynik.


Cytat: Mikko Lukka
Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sezonu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski z zespołem Hyundai Poland Racing. Starty w Polsce będą dla mnie nie lada wyzwaniem, ponieważ nie mam dużego doświadczenia na polskich trasach rajdowych. Przed nami cztery rundy w Polsce i na Słowacji. Moje nastawienie jest bardzo dobre. Razem z Jarim chcemy znaleźć się w czołowej trójce na koniec sezonu. Wiemy, że kluczem do osiągnięcia sukcesu jest dobrze zorganizowana praca całego zespołu. Nasz zespół oraz partnerzy to profesjonaliści w swoich dziedzinach, dlatego wierzymy, że razem osiągniemy nasz wspólny cel w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.


Obsługą samochodu Jariego Huttunena w sezonie 2020 zajmie się zespół Kowax 2Brally prowadzony przez Bartłomieja Borutę. Kowax 2Brally posiada ogromne doświadczenie w przygotowywaniu samochodów rajdowych marki Hyundai. W drugim tygodniu lipca Jarri Huttunen i Mikko Lukka zajęli 3. miejsce w Rally Bohemia 2020, czyniąc solidny krok w przygotowaniach do rozpoczynającego się sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga osiągnęła świetny rezultat za kierownicą Hyundaia i20 R5, przygotowanego przez zespół Kowax 2Brally.



Kalendarz startów zespołu Hyundai Poland Racing
  • 06.06-08.08 – MARMA 29. Rajd Rzeszowski (Rzeszów)
  • 10.09-12.09 – Rajd Śląska 2020 (Chorzów)
  • 02.10-04.10 – 48. Rajd Świdnicki-Krause
  • 16.10-18.10 – 46. Rajd Koszyc (Słowacja)


Starty zespołu Hyundai Poland Racing wspiera Hyundai Motor Poland, Hyundai Motorsport Customer Racing, GRX Grönholm RX oraz Kowax 2Brally.







Źródło: www.hyundai.pl