Autor Wątek: Hyundai I30 1.6 GDI, 135 KM, 2013 r. - po zakupie  (Przeczytany 842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daredevil9

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Hyundai I30 1.6 GDI, 135 KM, 2013 r. - po zakupie
« dnia: 06 Sierpień 2020, 18:18:06 »
Witam serdecznie,

kilka tygodni temu dołączyłem do grona użytkowników Hyundaia (egzemplarz jak w tytule). Jako, że wcześniej jeździłem innymi markami, a do tego zawsze z silnikiem wysokoprężnym, nie mam obycia i doświadczenia z silnikami benzynowymi. Z tego powodu chciałbym poprosić doświadczonych użytkowników Forum o ocenę pracy silnika w mojej i30.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nawet najlepszy filmik nie zastąpi oględzin na żywo, jednak jeśli któryś z Forumowiczów zechciałby poświęcić chwilę będę bardzo wdzięczny. Poniżej link do filmiku:


Chodzi mi głownie o ocenę, czy słychać jakieś niepokojące odgłosy (np. ze strony łańcucha rozrządu), czy praca silnika jest prawidłowa. Dodatkowo w okolicach 6 sekundy widać jak silnik wyraźnie ”wygina się” -  po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu sytuacja już się nie powtórzyła.

Podczas jazdy zauważyłem także, że na 6 biegu, przy delikatnym dodawaniu gazy, słychać lekki świst/pisk ze strony skrzyni, który po mocniejszym dodaniu gazu stopniowo zanika – czy mogą to być łożyska w skrzyni?

Dodam, że samochód był na oględzinach u „swojego” mechanika, który nie stwierdził większych uchybień – poza wymianą kompletu filtrów, oleju, akumulatora i sugestią o wymienia za ok 5-7 tys. hamulców pochwalił auto - niemniej nie jest on wyspecjalizowany w Hyundaiach, więc zapewne nie zna wszelkich objawów mogących świadczyć o awarii/usterce w tych samochodach.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, porady i poświęcony czas. I z góry przepraszam, jeśli coś jest niejasne lub nieprecyzyjna – obiecuję poprawę.

Pozdrawiam.