Autor Wątek: Szarpanie i40 problem z ciężko wchodzacymi biegami  (Przeczytany 2934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kubol21

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Szarpanie i40 problem z ciężko wchodzacymi biegami
« dnia: 26 Kwiecień 2020, 20:09:09 »
Witam mam i40 od jakiś e lat 2012r 1.7crdi 116km rok temu wymieniłem sprzęgło po jakimś czasie strasznie ciężko wchoeza biegi, gdzieś czytałem że to jakiś wysprzeglik szlak trafif może miał ktoś podobnie.
Ad 2 od kilku tygodni auto szarpie wymieniłem świece  olej itp ale zauważyłem że taka oto roreczka się urwała czy może to mieć wpływ na szarpanie auta

Offline WIELBLADH

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Szarpanie i40 problem z ciężko wchodzacymi biegami
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Czerwiec 2020, 15:22:22 »
jak najbardziej jest to zawór podciśnienia o ile dobrze mi się wydaje od egr-u.

Offline WIELBLADH

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Szarpanie i40 problem z ciężko wchodzacymi biegami
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Czerwiec 2020, 15:24:37 »
codo ciężko wchodzących biegów stawiałbym na wysprzęglik znajdujący się przy skrzyni lub pompkę sprzęgłową znajdującą sie przy pedale sprzęgła patrząc od strony silnika

Offline rob1250

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Szarpanie i40 problem z ciężko wchodzacymi biegami
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec 2020, 11:06:21 »
Widzę problem jest jak najbardziej powszechny. U mnie też był ten problem, zaryzykowałem trochę i zacząłem od wymiany sprzęgła, bez dwumasy. Sprzęgło chodzi teraz lekko, 1 i wsteczny wchodzą bez problemu, nie ma ciągnięcia autem podczas odpalania na biegu.  Dziwne jest to że stary docisk i tarcza miały minimalne ślady zużycia.

Offline mortens

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Odp: Szarpanie i40 problem z ciężko wchodzacymi biegami
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lipiec 2020, 18:19:59 »
codo ciężko wchodzących biegów stawiałbym na wysprzęglik znajdujący się przy skrzyni lub pompkę sprzęgłową znajdującą sie przy pedale sprzęgła patrząc od strony silnika
Aby wymienić wyprzęgnik trzeba rozbierać skrzynie biegów ?

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Szarpanie i40 problem z ciężko wchodzacymi biegami
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sierpień 2020, 11:43:22 »
Aby wymienić wyprzęgnik trzeba rozbierać skrzynie biegów ?
Nie wiem jak jest z wysprzęglikiem centralnym, ale jeśli masz zwykły, to musisz odkręcić tylko ten wlot powierza, co jest przykręcony nad chłodnicą. Wysprzęglik powinien się znajdować na obudowie skrzyni biegów. Dochodzi do niego metalowy przewód (taki jak hamulcowy)