Autor Wątek: Wymiana chłodnicy  (Przeczytany 1037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hani

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Wymiana chłodnicy
« dnia: 02 Sierpień 2020, 14:05:33 »
Sam nie mogłem znaleźć tego tematu więc postanowiłem pomóc tym którzy będą mieli podobny problem u siebie bo ponoć to częsta usterka.
Zaczynamy od demontażu zderzaka - dwie śruby u góry nadkoli klucz 8 i po dwa klipsy na stronę od dołu nadkoli(trzeba się położyć pod auto ale nie trzeba nawet lewarka )
Następnie demontujemy plastikową osłonę pod klapą która jest połączona ze zderzakiem (kilka wkręcanych klipsów + dwie śruby na klucz 10
Teraz możemy ściągnąć zderzak- trzeba lekko szarpnąć zderzak od strony nadkoli( ewentualnie można lekko podważyć jakimś długim śrubokrętem)z obu stron i zderzak powinien bez oporów zejść
Odkręcamy górna belkę -kilka śrub klucz 10
Odpinamy kable od lamp i odkręcamy (jedna śruba 12 która jest przy siłowniku od klapy, dwie śruby na klucz 10 które są pod lampą od frontu
Ściągamy lampy
Odpinamy przewody od wody -oczywiście musimy podłożyć pod spód jakiś pojemnik na płyn bo będzie go napewno około 4 litrów albo i więcej(w układzie jest chyba 5.7 litra)
Ściągamy wiatrak od chłodnicy (dwie śruby u góry wiatraka)
I teraz najgorszy dla mnie moment- odpinamy chłodnice wody od chłodnicy klimatyzacji
Ja wyciągnąłem obie lekko do góry z gniazda w którym siedzą i wtedy delikatnie wciskamy śrubokręt w plastikowe spinki żeby je lekko odgiąć i delikatnie wypychamy w dół chłodnice wody (nie ma tam zbyt wiele miejsca ale da się to zrobić 😉)
Kiedy już odepniemy chłodnice bez problemu wyciągniemy ja góra  i zaczynamy składać w odwrotnej kolejności 😜
Niestety moje zdjęcia zajmują za dużo miejsca żeby je tutaj wrzucić .
Ode mnie tyle 😁
Powodzenia 😜