Autor Wątek: Zwiększyło się spalanie  (Przeczytany 789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robertopolo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Zwiększyło się spalanie
« dnia: 01 Sierpień 2020, 12:43:03 »
Witam . Dwa tygodnie temu wymieniłem rozrząd i okazało się że walki były przestawione o ząb w kierunku chłodnicy. Ustawiłem teraz na znaki i zaczął więcej palić. Tak koło 3 litry LPG więcej. Na tych samych odcinkach badane. Na tourque wcześniej pokazywało mi 8,5 a teraz 12 tak około. Czy to wina ustawienia na znaki czy zbieg okoliczności. Żadnych błędów nie muli i wszystko sprawne raczej. Wracać walkami na dawne ustawienia? Proszę o propozycje i sugestie.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Zwiększyło się spalanie
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2020, 18:26:56 »
A co mówi rzeczywistość, a nie programik bez obrazy, który nigdy mi prawdy nie podał

Offline Robertopolo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Zwiększyło się spalanie
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpień 2020, 11:10:33 »
Rzeczywistość mówi że wcześniej palił 12 LPG teraz 15 LPG.  Te same trasy ta sama stacja paliwowa .

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Zwiększyło się spalanie
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień 2020, 18:28:44 »
Jesteś pewny ustawienia rozrządu bo to niemożliwe.  Silnik reaguje normalnie na dodawanie gazu płynnie przyspiesza?.  W fiacie przestawili mi zapłon o jednego zęba, na wolnych obrotach ładnie cykał podczas jazdy zachowywał się normalnie przy średnich obrotach silnika, ładnie przyspieszał z dołu natomiast na wyższych obrotach dodawanie gazu nic nie dawało /tzw. wciśnięcie pedału w podłogę/ silnik nie reagował.

Offline Robertopolo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Zwiększyło się spalanie
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sierpień 2020, 09:51:28 »
Jestem pewien ustawienia na punkty. Wcześniej auto bardziej myliło. Teraz ma lepszą kulturę jazdy. W trasie ładnie ciągnie. 160 jechałem w 4 osoby i ładnie ciągnął.  Najbardziej mnie interesuje czy przestawienie rozrządu może spowodować mniejsze spalanie tak jak było wcześniej przy czym był trochę słabszy.