Autor Wątek: [ix35 EL] Naprawa kamery cofania w Hultaju  (Przeczytany 2515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cristobal

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[ix35 EL] Naprawa kamery cofania w Hultaju
« dnia: 28 Lipiec 2020, 15:41:39 »
Szanowni

  Okazało się ,że kamera cofania w spojlerze ix-a ma jedną dużą wadę -po jakimś czasie zostaje uszkodzona przez wilgoć z tylnej szyby oraz kąpiele wodne i błotne tylnej klapy.Jako ,że moja zaczeła pokazywać rozmazany obraz zacząłem drążyć temat  ponieważ koszt nowej to minimum 700-1000zł.Znalazłem na forum Kia Sportage gościa który prowadzi wątek naprawy kamer do tej marki i jego wiedza oraz rozpoznanie tematu robi wrażenie.
  Po kontakcie z Panem Tomkiem- o nicku Thomaster wysłałem do niego na bezpłatną diagnozę kamerę -okazało się iż mój wariant uszkodzenia to soczewka (najdroższa bo trudno dostępna) i przetwornica kamery zniszczona przez dostającą się wodę.W rezultacie udało się wstawić zamienną soczewkę i przetwornicę a ja cieszę się naprawioną kamera i znowu widokiem z tylu auta.

 Tak na przyszłość-Polecam więc jeśli ktoś ma kłopoty z kamerą- wbić się na forum KIA Sportage i wyszukać post dość rozbudowany o kamerach do naszych aut oraz o ich problemach .
  W moim przypadku kamera sprzężona jest z  oryginalną stacją nawigacyjną  która rysuje linie ale jest jeszcze możliwość kamery sprzężonej z lusterkiem ,założenia kamery nieoryginalnej etc.

Pozdrawiam

 

Offline AndrzejO

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: [ix35 EL] Naprawa kamery cofania w Hultaju
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2020, 04:42:24 »
Witam
Na naszym forum też był wątek o kamerze nawet sam taką naprawę przeprowadzałem z powodzeniem;)
Cały wątek masz  poniżej:


http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,7799.15.html

Ale potwierdzam chłopaki z forum  Kia Sportage dają radę!;) Sam tam często zaglądam!;)