Autor Wątek: [Lantra J2] Wymiana sworznia wahacza.  (Przeczytany 8861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maciejj

  • Gość
[Lantra J2] Wymiana sworznia wahacza.
« dnia: 08 Marzec 2012, 17:22:59 »
Witam. Szukałem w necie wszędzie i nic. Czy ktoś wymieniał sworzeń wahacza w Lantrze J2? Czy muszę zdemontować wahacz? Czy dam radę bez wyjmowania? Druga sprawa to podczas jazdy stuka mi lewe koło i doszedłem do tego że tarcza delikatnie się rusza. To na 99% to. Czy da radę to dokręcić? Widziałem że muszę chyba zdemontować zacisk żeby przytrzymać śruby mocujące tarcze od wewnętrznej strony? Proszę o info .Z góry dziękuję.


Można pisać na GG

[ Komentarz dodany przez: IgoReCzeK: 2012-03-09, 11:40 ]
Tagowanie tematu i poprawa ortograficzna treści postu.

yankeshy

  • Gość
[Lantra J2] Wymiana sworznia wahacza.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marzec 2012, 22:44:46 »
Niestety najlepiej wyjąć wahacz (dosyć łatwy demontaż),aby wymienić sworzeń,ja miałem problem bo sworzeń był przyrdzewiały razem z segerem i ciężko było wybić (wtedy nie miałem nic do podgrzewania więc męczyłem się z odrdzewiaczem)............

Jak chodzi o tarczę i mówimy o przodzie to trzeba praktycznie rozebrać wszystko łącznie z odpięciem drążka kierowniczego tak żeby móc obrócić tarczę jak najbardziej na zewnątrz i mieć dostęp do wszystkich śrub (4 sztuki),bo de facto nie wiesz która się poluzowała (lub ukręciła).....

Pozdrawiam

Maciejj

  • Gość
[Lantra J2] Wymiana sworznia wahacza.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marzec 2012, 13:38:32 »
A bez wyjęcia wahacza nie da rady? Dziś popsikałem ostro odrzdzewiaczem i nawet sróba puściła bez problemu. Tylko zastanawiam się czy zabierać się za to bo jak nie wyjmę sworznia albo co gorsza nowy nie wejdzie to będzie kicha. Co do tarcz to podokrecałem śróby ale to chyba nie to to wygląda jakby był luz na piaście. Czy ktoś już to przerabiał?

[ Dodano: 2012-03-17, 12:24 ]
wymienione! bułka z masłęm i to bez imadła:) nowy sworzeń włożyłęm prawie cały pukając lekko młotkiem ale do końca trzeba było użyć prasy. Najgorsze to że to co pukało nadal mi puka:( Temat do zamknięcie.

NieAmator

  • Gość
[Lantra J2] Wymiana sworznia wahacza.
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Kwiecień 2012, 14:36:12 »
przegub puka kolego

KAROL208

  • Gość
[Lantra J2] Wymiana sworznia wahacza.
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Kwiecień 2012, 14:57:57 »
Albo górne mocowanie amortyzatora, lub zacisk w prowadnicach zobacz czy wciskając lekko hamulec stukanie znika.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Wymiana sworznia wahacza.
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwiecień 2012, 15:58:35 »
Demontaż wahacza jest banalny. Ale sworzeń trzeba właśnie wprasować. Ja się z tym nei bawię bo wymiana to około 50zł za stronę więc.....

badzio1977

  • Gość
[Lantra J2] Wymiana sworznia wahacza.
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Kwiecień 2012, 16:15:37 »
Cytat: "Złośnik"
Demontaż wahacza jest banalny. Ale sworzeń trzeba właśnie wprasować. Ja się z tym nei bawię bo wymiana to około 50zł za stronę więc.....


Dokładnie, ja zapłaciłem za wymianę 60 zeta, do tego trzeba było wymienić ten mały łącznik stabilizatora. Za sworzeń dałem 5 dych