Autor Wątek: Nowy Hyundai Kona N złapany na ulicach  (Przeczytany 1045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 723
Nowy Hyundai Kona N złapany na ulicach
« dnia: 21 Lipiec 2020, 23:14:23 »

Hyundai Kona N (2022) został ponownie zauważony. Tym razem znajdował się w pobliżu Nürburgring i nosił znacznie mniejszy kamuflaż, zerkając na kratkę i przedni panel, a także inne szczegóły.


Nos jest zaskakująco odsłonięty, co daje nam spojrzenie na nową kratkę. Wygląda na szerszą i bardziej wygiętą do góry niż obecna. Nie tylko to, ale nie jest tak wysoki, z grubą sekcją oddzielającą go od dolnego wlotu powietrza. Wygląda na to, że charakterystyczny otwór nad kratką również zniknął. Zmiany są na tyle dramatyczne, że zastanawiamy się, czy zwykła Kona zostanie odświeżona, aby zbliżyć się do modelu N. Główna wkładka kratki jest bardzo otwarta, aby zapewnić duży przepływ powietrza, a wzór siatki ma wiele szczegółów.


Przechodząc do boku, przyjrzymy się prawdopodobnie produkcyjnym kołom Kona N. Szprychy tworzą stylowe koncentryczne gwiazdy. Jak wcześniej widzieliśmy, te koła są wyposażone w znacznie większe hamulce niż zwykłe Kona. Boczne listwy progowe są ogólnie wyeksponowane i nie wyglądają bardziej agresywnie niż standardowe samochody. Wygląda na to, że drzwi nie mają tak dużej okładziny z tworzywa sztucznego nad nadkolami.


Z tyłu tylne skrzydło jest w pełni odsłonięte. Pokazuje, że Kona N otrzyma charakterystyczne trójkątne światło stop, takie jak i30 N. Tylny panel dyfuzora również jest odsłonięty. Jest wysoki z agresywnymi listwami. Nawet patrząc na cały dyfuzor, rury wydechowe nadal wyglądają na dość duże.

Kiedy Kona N zostanie wprowadzona na rynek, powinna otrzymać turbodoładowany 2,0-litrowy silnik z Velostera N w wariantach o mocy 250 i 275 koni mechanicznych, albo potencjalnie 2,5-litrowy silnik z turbodoładowaniem, o którym się mówi, planowany dla Velostera i bliżniaczych Sonata N-Line i Kia K5 GT. Ten silnik będzie miał 290 koni mechanicznych w średniej wielkości sedanach. Prawdopodobnie będzie dostępny z sześciobiegową manualną lub ośmiobiegową automatyczną dwusprzęgłową. Będziemy również ciekawi, czy Kona N jest oferowana z napędem na wszystkie koła, biorąc pod uwagę jej status crossovera. Spodziewamy się, że zostanie to ujawnione w przyszłym roku przed rokiem modelowym 2022.

Galeria:

Źródło: https://www.autoblog.com/2020/07/21/2022-hyundai-kona-n-grille-fascia-details-spy-shots/
Nieudolne tłumaczenie: Brt