Autor Wątek: [Getz TB] Korozja klapy bagażnika  (Przeczytany 1734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiesto83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Korozja klapy bagażnika
« dnia: 21 Lipiec 2020, 15:46:14 »
Jak większość (wszyscy?) mam problem z rdzą w Getzie. Auto ma swoje lata, więc szkoda kilku stówek na porządnego lakiernika.

Możecie coś polecić na taki wykwit pod tablicą rejestracyjną. Zeskrobać purchel i co dalej? Jakiś podkład, akryl i zaprawka w kolorze? Przejechać jakimś fosolem?

Offline nadamus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Korozja klapy bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipiec 2020, 17:04:48 »
oczyścć do gołej blachy, dać cortanin f, odczekać 24 godziny, umyć porządnie, odczekać do wyschnięcia, potem r-stop, odczekać 24h, dać brunox (przy okazji wyrównać- można dać grubszą warstwę aby zrobić gładką powierzchnię, i na koniec (PO 24h)  zaprawkę w kolorze. można też dać szpachlę pomiędzy kolorem a brunoxem ale wtedy trzeba przeszlifować, polożyć jeszcze raz r stop i podkład ( i wtedy dopiero kolor).

Offline Tiesto83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Odp: Korozja klapy bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lipiec 2020, 18:39:04 »
Dzięki. Otake radę mi chodziło :)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1443
Odp: Korozja klapy bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipiec 2020, 21:02:40 »
Blacha w getzie jest taka chamska, że jak już rdzewieje żaden środek nie pomaga i tak ponownie wychodzi rdza. Ja już malowałem cortaninem, kwasem  a potem podkład i lakier. Jak jest dobrze to to wytrzymuje. Ale na takim błotniku nic nie pomaga i tak wyłazi. Nie wiem co oni tam dają, że tak rdzewieje mimo pomalowania.

Offline Tiesto83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Odp: Korozja klapy bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipiec 2020, 22:59:58 »
Jeśli chodzi o nadkola, to ja dorobiłem się skrzywienia psychicznego i oglądam je przy każdym Gacku, którego mijam.

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Korozja klapy bagażnika
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Lipiec 2020, 15:31:01 »
Dużo ma porobione te nadkola - włącznie ze mną :)

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Korozja klapy bagażnika
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lipiec 2020, 00:09:25 »
Panie i Panowie - te auta jakbyście nie wiedzieli w większości były podrukowane w Indiach.
Na korozję jak pisało w starych podręcznikach dla kierowców najlepszy jest tłuszcz,żeby oddzielić tlen od stali.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1443
Odp: Korozja klapy bagażnika
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Lipiec 2020, 23:35:58 »
Może być produkowany nawet w Polsce jak blacha to koreański szhit od hyundaia i oni jeszcze się tym chwalą. Dlatego w rankingu najbardziej rdzewiejących aut mamy i20 czy kia seeda.
Ja jak położyłem maskę uszkodzoną z błotnikiem na dworze po tygodniu na blasze był nalot rdzawy mimo ocynku. A widziałem citroena c3 stojącego ponad pół roku z zgniecionymi blachami i tam zero rdzy. Prosty przykład jakości wpływającej na problem z rdzą.

Offline Tiesto83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Odp: Korozja klapy bagażnika
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Lipiec 2020, 12:22:43 »
Może być produkowany nawet w Polsce jak blacha to koreański szhit od hyundaia i oni jeszcze się tym chwalą.

Dokładnie. Liczy się kontrola jakości a nie miejsce produkcji.

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Korozja klapy bagażnika
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Sierpień 2020, 00:04:00 »
Jakość materiału się liczy. Indie mają swoje tłocznie blach.
Chevrolet w większości jest produkowany w Korei (oprócz typowo wielkopojemnościowych) - czy tak rdzewieje?