Autor Wątek: [Santa Fe SM] Roleta bagaznika Santa Fe 2003r.  (Przeczytany 10621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dibo1

  • Gość
[Santa Fe SM] Roleta bagaznika Santa Fe 2003r.
« dnia: 12 Kwiecień 2012, 07:57:07 »
Witam.Posiadam autko jak w temacie,które kupiłem  bez rolety bagażnika.Jeżdżę tak do dziś ale może warto było by kupić takową.W ASO nawet nie patrzyłem ile kosztuje bo jak na Allegro ceny są w granicach 500zł to tam pewnie jeszcze więcej.Może ktoś z forumowiczów ma na zbyciu w/w roletę po bardziej przystępnej cenie?.Mirek

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Roleta bagaznika Santa Fe 2003r.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Kwiecień 2012, 08:26:14 »
Niestety, rolety są w cenie :( sam miałem podobny problem tyle tylko że w swojej rolecie miałem połamane plastiki które zaczepiają roletę przy klapie, i mogłem pozwolić sobie na szukanie uszkodzonej rolety a i tak kosztowała mnie 250zł :(.
Trzeba pytać na szrotach ale będziesz miał problem kupić dobrą tanio.

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe SM] Roleta bagaznika Santa Fe 2003r.
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwiecień 2012, 08:45:03 »
Popatrz na aledrogo bo czasami są tam ludzie co na części jakiegoś rozbitego Santka mają albo handlują częściami - jak teraz są po 500 zł to może za tydzień, dwa czy miesiąc dasz rade znaleźć coś tańszego - chyba że potrzebujesz na już.
Co do szrotów to raczej bym nie liczył na roletę do Santka na szrocie:)

dibo1

  • Gość
[Santa Fe SM] Roleta bagaznika Santa Fe 2003r.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwiecień 2012, 10:44:58 »
Cytat: "jaclwapl"
chyba że potrzebujesz na już.
                                           Nie potrzebuję na "wczoraj" bo mam już autko cztery lata bez tej rolety ale zrodziła mi się taka zachcianka.A tak w ogóle to mam fabrycznie przyciemniane szyby z tyłu i po bokach i wcale nie widać z zewnątrz że brakuje mi tej rolety.

ŁOWCZY

  • Gość
[Santa Fe SM] Roleta bagaznika Santa Fe 2003r.
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwiecień 2012, 15:29:51 »
Kolego dibo1, ostatnio i ja przerabiałem ten problem. Szukałe wszędzie i w ASO gdzie krzyknęli za nową 1200+VAT, na allegro od 500 zł w zwyż, o szrotach można zapomnieć. Jedynym i chyba najbardziej słusznym rozwiązanie jest poszukać wśród rozbitych samochodów. Właśnie w taki sposób stałem się posiadaczem rolety i zapłaciłem 400 zł.

ROTHMANS

  • Gość
[Santa Fe SM] Roleta bagaznika Santa Fe 2003r.
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwiec 2012, 22:00:46 »

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe SM] Roleta bagaznika Santa Fe 2003r.
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Wrzesień 2012, 16:37:46 »
Witam

Czy da się jakoś rozebrać roletę?
 Otóż roleta zwija się po 80% po czym zatrzymuje się. Zauważyłem że górna klawędz (blach) rolety jest wgnieciona - pewnie poprzedni właściciel przewoził coś cięzkiego opartego o roletę,co mu podskoczyło.
Tak czy owak, owo wgniecenie blokuje roletę. Da się to jakoś rozebrać żeby wyprostować bez uszkodzenia obicia.

Z góry przepraszam za błache pytania ale samochód ten mam od tygodnia, staram się doprowadzić go do całkowitego łądu i troche mam zagwozdkę.

andrew1949

  • Gość
[Santa Fe SM] Roleta bagaznika Santa Fe 2003r.
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Sierpień 2013, 12:46:40 »
Witam!Rozebrałem roletę bagażnika w moim santku./Nie chowała się/.Stwierdziłem że mam pękniety plastk w którym jest zaczepiona sprężyna.Czy ten element można kupic jeżeli tak to gdzie.Lub proszę o radę

Offline mayhem

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 58
Odp: [Santa Fe SM] Roleta bagaznika Santa Fe 2003r.
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Maj 2020, 09:54:09 »
Witam!Rozebrałem roletę bagażnika w moim santku.

Czy możesz proszę opisać jak rozebrałeś roletę? Mi też się nie zwija i pora za to się zabrać. A ja z tych średnio-manualnych :-)