Autor Wątek: Bark nawiewu przy dłuższej jeździe  (Przeczytany 574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gall_anonim3

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Bark nawiewu przy dłuższej jeździe
« dnia: 11 Sierpień 2020, 13:53:26 »
Część.
Pojawił mi się dziwny problem. Po około godziny jazdy w upał, nawiew z dzialajacej klimy przestaje dmuchać. Nie czuć żadnego ruchu powietrza (nawet ciepłego) z kratek. Przełączanie na szybę, nogi czy twarz nic nie daje. Słyszę szum wentylatora (głośniejszy na wyższym biegu), słyszę że się zmienia szum powietrza gdy wybieram nawiew na nogi, szybę czy klatę (lub wszystko na raz) ale nigdzie nie czuć dmuchania powietrza. Zamykanie/otwieranie obiegu, czy wyłączanie/wlaczenie klimy niewiele pomaga - z kratek nawet ciepłym powietrzem nie chce wiać. Dopiero zatrzymanie silnika i ponowne uruchomienie auta powoduje, że przez kolejna chwilę można jechać z klimą...
Sensu to dla mnie żadnego nie ma ale jeżeli spotkaliście się z czymś podobnym to dajcie znać co może być przyczyną. Mnie się wydaje, że to kierunek nawiewu się zawiesza jakby kierował powietrza gdzieś poza kabinę, gdyż szum wiatraka jest ale nic nie dmucha...ani zimnym ani ciepłym:/
Dzięki za podpowiedzi!!

Offline Markuss1

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
Odp: Bark nawiewu przy dłuższej jeździe
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpień 2020, 00:23:48 »
Miałem to samo kilka lat temu. Pojawiło się tylko dwa - trzy razy w środku lata.
Samo się naprawiło i od tamtej pory już nie powróciło to przedziwne zjawisko.
Nic nie naprawiałem i nie mam niestety pojęcia co było tego przyczyną...
Od tamtej pory spokój...

Offline beny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: Bark nawiewu przy dłuższej jeździe
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpień 2020, 11:05:24 »
Do wymiany zawór rozprężny. Zawiesza się na pełnym otwarciu i układ lodowacieje przez co nie ma przepływu powietrza. Jak wyłączysz klimatyzację na kilka minut to lód stopnieje i z kratek poleci powietrze.

Offline gall_anonim3

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Bark nawiewu przy dłuższej jeździe
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpień 2020, 17:45:05 »
Faktycznie wyłączenie klimy na jakiś czas pomaga - najszybciej nawiew wraca gdy damy ciepłe powietrze, co w lato trochę irytuje ale po minucie już wszystko przez jakiś czas działa. Czy wymiana takiego zaworu wymaga spuszczenia i nabicia klimy? Sam zawór znalazłem nowy za 200PLNów, ale nie wiem czy trzeba spuszczać i nabijać klimę r1234yf...
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2020, 17:48:19 przez gall_anonim3 »

Offline beny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: Bark nawiewu przy dłuższej jeździe
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpień 2020, 08:31:51 »
Tego nie wiem bo usterka była na gwarancji i nie bardzo mnie to interesowało.