Forum > i20

Czy koniecznie wymiana oleju po 12 mc przy zrobionych 4 tys km

(1/2) > >>

jkulbat:
Mam do Was pytanie.  Syn stał się posiadaczem i20  2015 1.2 84 KM 21 tys przebiegu ( od dziadka) Ostatnio rok temu był zmieniany olej na shell ultra
Helix  prof  af 5w30 Zrobione było na nim 4 tys. Są teorie że olej po roku już się nie nadaje itp ale czy nie jest przesada że syntetyczny olej już zmieniać po roku mimo że przepracował 4 tys. Może zaczekać np do 1,5 roku?

Adrek:
Ja bym zmieniał, olej starzeje się/traci swoje parametry nie tylko podczas pracy, po roku od zalania może nie mieć swoich właściwości ochronnych.

Zibi.S68:
ARDEK ma racje to tak jak z chlebem nie zapleśniał to niby dobry nawet w pewnych przypadkach może ładnie pchnąć ale z pewnością będzie suchy i będzie się nadawał sam wiesz do czego

jkulbat:
Faktycznie koszt oleju to nie jest majątek a człowiek spokojniejszy i samochodowi lżej. Macie jakiś pewny sklep internetowy aby kupić ten Shell helix ultra professional AF 5W30? Może stosujecie inny olej lepszy od tego shella?

robaszek127:
Ja tam bym jeszcze pojezdził koro tylo 4,5tys przejechane. Bez przesady olej syntetyczny tak nie traci właściwości ale wiadomo jak kto woli.  A co do chleba chyba nie wszycy wiedzą, ze chleb "wczorańszy" jest o wiele zdrowszy od nowego ze sklepu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej