Autor Wątek: [ix35 EL] jasna tapicerka  (Przeczytany 31354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[ix35 EL] jasna tapicerka
« dnia: 11 Kwiecień 2012, 23:42:55 »
Powoli finalizuje zakup mojego ix35.
I dzisiaj w rozmowie z dealerem pojawił sie dylemat.
Kolor zew. auta ma być czarny, ale wnętrze podoba mi się  z jasnym obiciem.
Sprzedawca zasugerował mi, że może być problem przy użytkowaniu w spodniach jeansowych.
Że wycierający się materiał może zostawiać ślady na tapicerce, a na jasnej eko skórze jak wiadomo będzie to bardziej widoczne.

Rzeczywiście jest tak jak mówi sprzedawca? Czy, aż tak bardzo ta jasna tapicerka będzie tak podatna na brudzący ją jeans?

Niestety na żywo nie mieli w salonie żadnego auta z jasną tapicerką, więc nie mogę nawet ocenić jak się ona prezentuje.

Łukasz

  • Gość

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] jasna tapicerka
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwiecień 2012, 13:45:21 »
Mam drugiego koreańczyka (kia sorento) z jasną skórą od 4 lat. Owszem brudzi się ona czasami gdy jeździ się w dżinsach nie pierwszej czystości. Ale nie jest to duży problem. Bardzo łatwo się ją czyści przy użyciu zwykłego (powtarzam- najzwyklejszego) szarego mydła rozpuszczonego w ciepłej wodzie. Pociera się siedzenia zmoczoną szmatką, następnie wyciera drugą mokrą z mydlin i naprawdę - efekt jest piorunujący. Siedzenia wyglądają jak nowe. Kia jest bratnią duszą hyuika, więc materiały będą zachowywać się podobnie. :oops:  :oops:

Niem się co stresować.

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] jasna tapicerka
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwiecień 2012, 20:15:57 »
Ja mam jasną, kolega też mnie straszył. Ale nie widzę jakiegoś super brudu, jeżdżę tylko w jeansach, czyszczenie bez problemu, jasne szwy tapicerki tak samo dobrze wyglądają.
Jasne wnętrze robi dobre wrażenie, nie jest ponuro w samochodzie i wygląda na więcej miejsca. Polecam

Łukasz

  • Gość
[ix35 EL] jasna tapicerka
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwiecień 2012, 22:34:51 »
Cytat: "jacek2"
Owszem brudzi się ona czasami gdy jeździ się w dżinsach nie pierwszej czystości.


Myślę, że tutaj nie chodziło o brud "jako taki" bo to raczej nie jest problem a o możliwość zafarbowania i to już jest problem i to spory. Jak siedzenie zafarbuje to może być to niemożliwe do wyczyszczenia.

Co nie zmienia faktu, że jakbym był na miejscu autora to nawet świadomy tych wad jasnego wnętrza i tak bym je wybrał ;-) Jasna skóra prezentuje się dużo lepiej od czarnej moim skromnym zdaniem i optycznie powiększa wnętrze.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] jasna tapicerka
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwiecień 2012, 23:34:36 »
też stałem przed tym dylematem, konkretnie miałem do wyboru czarną perłę z beżowym wnętrzem oraz grafitowy metalik z czarnym wnętrzem. wybór był trudny, gdyż czarna perła to piękny lakier a i wnętrze jasne dobrze z nim kontrastuje. niestety w realu nie było już tak cudownie, perłowy lakier bardzo szybko się rysuje, a beżowa tapicerka jest jakaś dziwna, gdyby to było siwe lub mniej pastelowe, byłoby bardziej praktyczne. ostatecznie wziąłem grafitowy metalik, zdecydowanie mniej się rysuje, a czarne wnętrze jest sympatyczne. wiem o czym piszę, gdyż właśnie w oczekiwaniu na ix35 pozbywam się czarnej Toyoty avensis z siwym wnętrzem.

mmarcu

  • Gość
[ix35 EL] jasna tapicerka
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Kwiecień 2012, 09:49:04 »
Ja polecam jasne wnętrze. Do czarnego na pewno będzie się super prezentować.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] jasna tapicerka
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Kwiecień 2012, 10:01:08 »
skreśliłem czarnucha na starcie, kiedyś to auto będę chciał sprzedać, a czarny będzie okrutnie porysowany, już to co stoi w salonie nosi ślady rysek, taki urok lakieru perłowego, wziąłem grafitowy z ciemnym wnętrzem ... wziąłbym nawet srebrny, tylko kiepsko się prezentuje z orurowaniem :)

mmarcu

  • Gość
[ix35 EL] jasna tapicerka
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Kwiecień 2012, 15:09:21 »
Sam też nie wziąłem czarnego. Miałem poprzedni czarny przez 10 lat (Passat) i doszedłem do wniosku, że kolor fajny jak jest czysty. A brudzi się bardzo szybko, wszytko na nim widać.

zomol

  • Gość
[ix35 EL] jasna tapicerka
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Kwiecień 2012, 07:09:30 »
Cytat: "Zibi"
skreśliłem czarnucha na starcie, kiedyś to auto będę chciał sprzedać, a czarny będzie okrutnie porysowany


Lakiery rysują się niezależnie od koloru ( niestety ekologia i co za tym idzie kiepskie wodne lakiery  :-( ) ale istnieje coś takiego jak polerka  :mrgreen:  Ja zawsze przed sprzedażą oddaję auto w ręce znajomego lakiernika i po chwili wygląda jak z salonu  :lol ( kiedyś robiłem to ręcznie ale masę czasu i masę piwa przy tym zużyłem  :mrgreen: )
Żaden szary czy bury metalik nie zastąpi czarnego i myślę, że przy sprzedaży dużo łatwiej będzie sprzedać wypolerowaną czarną perłę niż jakiś inny wymyślny kolor na który moda mija bardzo szybko  :-P

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] jasna tapicerka
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Kwiecień 2012, 11:07:47 »
kolor jak kolor, ale czarny, grafit i srebrny zawsze schodziły, kwestia praktyki, jeżeli ktoś śmigał już czarnuchem, to wie, że myjnię odwiedzać należy co dwa tygodnie, no chyba, że jest się fleituchem i śmiga brudasem :)
miałem czarne auto i nigdy więcej, a co do traktowania lakieru polerka przed sprzedażą, to znam lepszych pacjentów, zalewają jakiegoś doktora do silnika i sprzedają auto jako "igła", a potem martw się człowieku jak kupisz takie coś co samo nie chodzi :)

Łukasz

  • Gość
[ix35 EL] jasna tapicerka
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Kwiecień 2012, 12:54:58 »
Cytat: "zomol"
Lakiery rysują się niezależnie od koloru


Dokładnie. Czarny rysuje się tak samo jak każdy inny o podobnej twardości a to, że bardziej widać niedoskonałości to już inna sprawa.

zomol

  • Gość
[ix35 EL] jasna tapicerka
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Kwiecień 2012, 14:35:27 »
Cytat: "Zibi"
a co do traktowania lakieru polerka przed sprzedażą, to znam lepszych pacjentów, zalewają jakiegoś doktora do silnika i sprzedają auto jako "igła", a potem martw się człowieku jak kupisz takie coś co samo nie chodzi :)


Twoje porównanie jest zupełnie nie na miejscu  :->  Polerkę robisz dla odświeżenia lakieru i usunięcia drobnych zarysowań (np. tych od myjni) i nic złego w tym nie ma. Lakier przez to nie staje się ani gorszy ani mniej wartościowy a samochód wygląda o niebo lepiej.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] jasna tapicerka
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Kwiecień 2012, 16:59:41 »
skoro ścierasz wierzchnią warstwę lakieru to staje się ona cieńsza.

zomol

  • Gość
[ix35 EL] jasna tapicerka
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Kwiecień 2012, 18:36:51 »
Cytat: "Zibi"
skoro ścierasz wierzchnią warstwę lakieru to staje się ona cieńsza.


Jak wycierasz samochód po myciu, woskujesz itp. to też staje się cieńsza i dodatkowo się rysuje  :lol:
Przecież nie używasz polerki co dzień więc bez obawy lakieru Ci nie zabraknie  :-P