Forum > i40 VF

dziwne strzelanie w przednim kole

(1/1)

Kassadin:
Cześć wszystkim!
Niespełna miesiąc temu pojawiło się u mnie dziwne strzelanie dochodzące z przedniego zawieszenia. Początkowo sporadycznie "strzelało" podczas wyjeżdżania z podwórka, później coraz częściej na wyboistej nawierzchni, aż do teraz kiedy strzela przy każdego rodzaju nawierzchni, operacji kierownicą (jedynie przy małych prędkościach max do 30km/h), a nawet przy bujaniu autem na postoju. Byłem u kilku mechaników i wszyscy polegli z tematem i nie byli w stanie stwierdzić co jest przyczyną.

Jedyne co się okazało, to że strzelanie ustaje kiedy odkręci się łączniki stabilizatora, więc pierwsze co dzisiaj zrobiłem to wymiana łączników na nowe, niestety nic to nie pomogło.

Jakieś pomysły? Poniżej film.

//www.youtube.com/watch?v=fUQ2tr9f2ok

nadamus:
a gumy stabilizatora? sprawdzałeś?

grem13:
Na moje to guma na drążku stabilizatora, bardzo fajnie to słychać po przejechaniu przez garb  ;D

Kassadin:
no niby sprawdzałem gumy ale ciężko było mi określić ich stopień zużycia. No ale trudno, koszt wymiany niewielki więc zrobię to teraz i zobaczymy jaki będzie efekt  :D

Siwy19:
Mialem podobny dźwięk w megane 3 przyczyna byla urwana poduszka mcpersona, sprubuj obnizyc oslone amortyzatora i nie druga isoba pobuja autem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej