Autor Wątek: [Sonata NF] Hamulce 2.4 a 3.3 swap? + pytania o inne pierdoły  (Przeczytany 720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bialy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Hamulce 2.4 a 3.3 swap? + pytania o inne pierdoły
« dnia: 01 Lipiec 2020, 12:48:31 »
Witam
Od niedawna jestem mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem sonaty 2006 2.4 Auto ma symboliczny przebieg 100k, ale pewne rzeczy wymagają poprawek. 10 lat jeździłem Octavią i ogarniam tylko grupę VAG, więc wybaczcie niektóre pytania.

Hamulce są w średnim stanie i zastanawiałem się nad założeniem tych od wersji 3.3 Teoretycznie w katalogu dla silnika 2.4 podane są albo te większe albo mniejsze, niestety mam te słabsze. Co trzeba wymienić w przypadku zakładania większych? Na przód wystarczą zaciski jarzma? Z tyłu z tego co podpatrzyłem jeszcze osłona tarczy by musiała być. Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Gdzie znajduje się czujnik temp zewnętrznej, bo pokazuje przy tych upałach 12-14 stopni i myslę, że klima może przez to źle działać. Czym w tym silniku kasuje się luzy zaworowe? Założyłem LPG i będę sprawdzać luzy na dniach, wolałbym się już przygotować na ewentualne korekty.

Gdzie kupujecie części? Allegro czy jakiś konkretny sklep z częściami dla koreańców?

Zawias jest raczej oryginalny, nie wygląda źle, ale delikatne stuki generuje (pewnie łączniki) w przypadku tulei itp. wymienia się całe wahacze czy same tuleje?

Delikatnie poci się przewód idący od zbiornika na płyn hydrauliczny do maglownicy, wymienia się cały ten długi przewód czy można go jakoś zakuć itp? Wymieniłbym od razu płyn, jaki konkretny kupić (nie mogłem znaleźć w szukajce)?

Pytanie dla tych zagazowanych, ile w takich temp pali Wam benzyny? Mi wychodzi ok 1-1,5l benzyny, w trasie może mniej i zastanawiam się czy gazownik ustawił jakiś dotrysk benzyny czy po prostu odpalanie jednak tyle pobiera.

Gorąca prośba, mógłby ktoś podesłać zdjęcie zaślepki która znajduje się nad pedałami? Nie jestem pewien czy tam coś jest, nie zwróciłem wcześniej uwagi, a po odebraniu auta od gazownika brak tam plastiku, a śruby montażowe jakby były właśnie od tego. Nie wiem czy go ścigać o to i chciałbym wiedzieć jeśli jest jak to wygląda.

Będę wdzięczny za pomoc, bo niestety autko mało popularne i w Poznaniu jeszcze nie miałem okazji porozmawiać z właścicielem tego wspaniałego wozu.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
Odp: Hamulce 2.4 a 3.3 swap? + pytania o inne pierdoły
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipiec 2020, 18:35:18 »
Jeden problem = jeden temat!
Na część swoich pytań znajdziesz już odp na forum.

Offline Bialy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Hamulce 2.4 a 3.3 swap? + pytania o inne pierdoły
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lipiec 2020, 09:21:13 »
Dziękuję za rzeczową odpowiedź, nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, dlatego zapytałem, poszukam jeszcze raz, nie mniej jednak najbardziej zależy mi na odpowiedzi dot swapa.