Forum > i30 FD

Mechanizm podnoszenia/ opuszczania szyby

(1/2) > >>

grzekrys83:
Witam kolegów.
Czy ktoś z Was wymieniał już mechanizm szyby kierowcy?
Mi podczas opuszczania coś strzeliło i szyba przy podnoszeniu przechyla się do przodu.
Oddałem do mechanika, ale nie mógł znaleźć odpowiedniej części.
Czy ktoś z Was ma może sprawny mechanizm na zbyciu?
2010r. FL 85kw 1.6 crdi CW z elektrycznym podnoszeniem.

ravpraca:
Pewnie podwinęła się uszczelka i pękł jeden ze ślizgów.
Kup sam mechanizm, z linkami w pancerzu, bez blachy (ok 100zł).
Potrzebujesz nitownicę i ok 2 godz, czasu.

Jak wyjmiesz szybę to dokładnie ją umyj. Wyczyść też uszczelki.

Piolo:
Ja kupiłem mechanizm od anglika i tylko przełożyłem silnik, gdyż jest inny z lewej i z prawej strony w tym europejskim z lewej masz jeszcze sterowanie innych szyb i do silnika wchodzi więcej kabli.
2 godziny roboty ze zdjęciem boczka. Najlepiej szukać całej tej blachy, która jest pod boczkiem wraz z mechanizmem szyby. Ale mam wrażenie, że na forum jest już temat o tym. poszukaj.

grzekrys83:
Problem rozwiązany.
Na alledrogo kupiłem cały metalowy boczek z mechanizmem.
Przekładka i już działa.
Pozdrawiam.

HI30:
To już norma z pękającymi plastikami w mechanizmie podnoszenia/opuszczania szyby, po naprawie mojej szyby od strony pasażera nie działa prawidłowo automatyczne podnoszenie szyby, ponieważ gdy szyby jest np. na połowie i automatem podniosę ją do góry to zamknie w taki sposób że, się słychać jak odbije się od góry i wraca do jakiegoś zapamiętanego miejsca a jak ją podnoszę skokami to jest ok zamknie się do końca. Próbowałem trzymając po zamknięciu skalibrować ten automat ale to nic nie dało i zastanawiam się czy coś nie jest zapisane w pamięci o ile taka jest silniczka?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej