Autor Wątek: Wymiana tarczy i klocków tył  (Przeczytany 10614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

redelek

  • Gość
Wymiana tarczy i klocków tył
« dnia: 04 Lipiec 2012, 12:52:31 »
Witam,
Nareszcie mi się skończyła gwarancja na mojego hultaja. Ostatnie zalecenia jakie mi w serwisie wypisali to wymiana tarczy i klocków z tyłu po 2 tys km. Mam do Was pytanie, czy amator sobie z tym poradzi (nie mam dwóch lewych rąk i dobrze kombinuję)ale może są jakieś ustawienia których mogę nie zobaczyć i potem nie zadziałają?

Jakie tarcze polecilibyście i klocki do i30 z 2008r 2.0 benzyna
Znalazłem coś takiego na allegro
MIKODA 1107 ?
Dzięki za info
Redelek

[ Dodano: 2012-07-18, 19:35 ]
Naprawdę nikt tego nie robił, kurcze no nie stać mnie żeby ktoś mi to wymienił bo w serwisach chcą od 800zł do 1200zł z częściami a mnie obecnie nie stać. Czy po wymianie muszę odpowietrzać hamulce ?

Proszę pomocy
Redelek

Krajan

  • Gość
Wymiana tarczy i klocków tył
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrzesień 2012, 00:09:46 »
Poczytaj na innym forum pod adresem: http://i30forum.pl/viewtopic.php?f=23&t=1312&start=0&st=0&sk=t&sd=a&hilit=Wymiana+klock%C3%B3w
Sama wymiana klocków jest prosta jak budowa cepa :-)
Nie musisz odpowietrzać, czynność wymiany wykonuje jedna osoba, odkręcenie koła, wyjęcie zabezpieczeń,........ ja zawsze częściowo opróżniałem zbiorniczek płynu hamulcowego ponieważ przy montażu trzeba nieco wcisnąć tłoczek hamulcowy  (powoduje to cofnięcie się płynu do zbiorniczka).
Powodzenia  :roll:  :-D

Hants

  • Gość
Wymiana tarczy i klocków tył
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Wrzesień 2012, 21:35:58 »
Wymiana tarczy i klocków to pikus. Kup sobie porządne klucze (nasadki z szescioma kątami, nie z dwunastoma, etc), dremel multi ze szczoteczką, gogle, pianka pod pupę i 6 calowy scisk stolarski, pastę miedzianą. Do tego mały pojemnik z weżykiem do odpowietrzenia hamulców.

Na co uwazać? Nie uszkodz główki szajs-śrubki podtrzymującej tarcze do piasty, jezeli ma więcej otworów - to pewnie są nagwintowane i wystarczy wkręcić jej cokolwiek, by odepchnęła starą tarczę od piasty.

Porządnie zabezpiecz podniesione auto - firmowy podnosnik nie gwarantuje bezpieczeństwa,

[ Dodano: 2012-09-07, 20:37 ]
Acha - i nie wieszaj szczęk na elastycznym wężu hamulcowym - podwieś go na jakimś drucie do amortyzatora..  Tego wezyka nie wolno stresować.

Offline markar74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Wymiana tarczy i klocków tył
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Czerwiec 2020, 21:45:02 »
Witam. Jakim kluczem odkręcamy jarzmo hamulca tył. Z góry dziękuję

Offline markar74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Wymiana tarczy i klocków tył
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Czerwiec 2020, 20:14:55 »
Chodzi mi o rozmiar klucza bo muszę kupić

Offline markar74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Wymiana tarczy i klocków tył
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Czerwiec 2020, 11:32:35 »
Do odkręcenia jarzma 14 oczkowa-odsadzona. Tarcze, klocki wymienione. Trochę mi to zajęło.