Forum > Matrix / ix20

Pilot nie działa, dioda nie świeci

(1/1)

morghul:
Witajcie,
mam problem z pilotem do Matrixa z 2003 roku. Pilot oryginalny i nie działa (mam tylko jeden, auto świeżo kupione). Dioda nie świeci przy przyciskaniu guzików. Sprawdziłem mikroswitche i są sprawne, baterię też wymieniłem ale nic to nie zmienia. Z lutownicą sobie radzę więc może jakieś luty popuszczały?
Pilot zdaje się wielomodelowy dla samochodów Hyundai z tego okresu.

Wygląda pilota:

Percival_Schuttenbach:
Cześć.

Jakieś 2 miesiące temu przerabiałem temat pilota.
Miałem dwa komplety - jeden trzeba było wręcz przydepnąć, żeby zadziałał, drugi nieco mulny, ale działał.
Niestety zgubiłem ten drugi komplet.
Wziąłem w łapy lutownicę i lupę. Wymieniłem mikroswitche. Niestety, płytka jest warstwowa, prawdopodonie druk gdzieś w środku ma niekontakt.
Nie przedłużając - po paru godzinach zabawy stwierdziłem, że mój czas jest cenniejszy, niż sto parę złotych za nowego oryginalnego pilota z Alle... Można kupić używki jeszcze taniej, ale pewnie też "wydeptane" ;)
Pół godziny mniej więcej, żeby się dostać do centralki i zaprogramować nowy pilot i złożyć wszystko z powrotem.
Teraz bajka, pilot działa od delikatnego naciśnięcia.
W razie czego pisz, pomogę, mam nawet chyba jeszcze zdjęcia czy filmik.
Pozdrawiam.

morghul:

--- Cytat: Percival_Schuttenbach w 04 Sierpień 2020, 14:15:23 ---Pół godziny mniej więcej, żeby się dostać do centralki i zaprogramować nowy pilot i złożyć wszystko z powrotem.
Teraz bajka, pilot działa od delikatnego naciśnięcia.
W razie czego pisz, pomogę, mam nawet chyba jeszcze zdjęcia czy filmik.
Pozdrawiam.
--- Koniec cytatu ---


A możesz rozwinąć temat zaprogramowania nowego pilota? Dostawałeś sie do centalki z jakiego powodu? Pilot z allegro?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej