Autor Wątek: Wyciągnięty łańcuch rozrzadu  (Przeczytany 1890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kewcio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Wyciągnięty łańcuch rozrzadu
« dnia: 18 Marzec 2021, 16:59:53 »
Witam,
chciałem się zapytać o wymianę rozrządu w 2.0 GDI z 2014 G4NC - jakie to koszta i z czym się wiąże.
Odstawiłem samochód na serwis olejowy + wymiana oleju w skrzyni AT i sprawdzenie luzów zaworowych. Po zdjęciu obudowy zaworów mechanik zdębiał, przysłał mi zdjęcie jak wygląda łańcuch i tez zdębiałem - wisi jak ...
Auto przejechało 102 000 km, a ten łańcuch to wygląda jak po 300 000 km.
Spotkał ktoś coś takiego?

Offline kewcio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Wyciągnięty łańcuch rozrzadu
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2021, 12:50:04 »
Samochód odebrany od "doktora" - uszkodzony napinacz łańcucha - wymiana rozrządu

Offline ambraj10

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Odp: Wyciągnięty łańcuch rozrzadu
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień 2021, 12:19:52 »
Witam.
Jaki był objaw uszkodzenia. Ja ma hyundai ix 35 z 2.0 GDI 163. na zimnym silniku terkocze do momentu zagrzania. poźniej nic nie słychać.
Dzięki

Offline kewcio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Wyciągnięty łańcuch rozrzadu
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwiecień 2021, 13:16:27 »
Ja nic nie słyszałem (teraz już słyszę różnicę) - silnik pracuje spokojniej :)
Innych objawów nie miałem, auto jeździło normalnie, miało moc, jak jeździsz autem codziennie i nie jesteś mechanikiem to chyba tego nie wyłapiesz.
Zawsze możesz zdjąć pokrywę zaworów i sprawdzić stan łańcucha - prosta czynność (albo do mechanika)


Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Wyciągnięty łańcuch rozrzadu
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwiecień 2021, 10:16:14 »
Silnik G4KD 163KM 2.0  terkocze na zimnym bo prawdopodobnie luzy zaworowe regulowane szklankami sa juz nieprawidlowe. Jezeli auto masz na LPG to zakladam ze trzeba bedzie juz zrobic regulacje. Zacznij od sprawdzenia aktualnego luzu na zimnym silniku. W zwiazku z trudna dostepnoacia szklanek niektore warsztaty czesc z nich szlifuje i dobiera odpowiedniej dlugosci popychacze.

Offline ambraj10

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Odp: Wyciągnięty łańcuch rozrzadu
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwiecień 2021, 09:43:03 »
Witam.
Dzięki za odpowiedz. Silnik nie jest zagazowany. Przejechane jest 160000 km. Po osiągnięciu roboczej temperatury w silniku  słychać pukanie jakby młotkiem takie rytmiczne. Mam nadzieje że to nic poważnego.
Pozdrawiam