Autor Wątek: Santa Fe SM 2005 2.4 benzyna - "charkot" po odpaleniu silnika  (Przeczytany 726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MB

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Santa Fe SM 2005 2.4 benzyna - "charkot" po odpaleniu silnika
« dnia: 24 Czerwiec 2020, 17:36:35 »
Witam

Od miesiąca jestem posiadaczem Santa Fe SM 2005 2.4 w benzynie. Przed kupnem byłem na sprawdzeniu auta i w opinii mechanika żadnych problemów - wszystko jest OK.

Przejechałem nim około 400 kilometrów (miasta + trasa 100 kilometrów maks 120 km/h) i zaczął piszczeć pasek klinowy - wizyta w tym temacie umówiona na poniedziałek + sprawdzenie termostatu, bo temperatura w trasie niewiele ponad 1/4 wskaźnika temperatury (w mieście poniżej połowy wskaźnika).

Niestety dzisiaj po odpaleniu silnika usłyszałem niepokojący "charkot" [https://vimeo.com/432194387]. W momencie wrzucenia biegu wstecznego i dodania gazu - dźwięk ustał (ale to może przypadek, bo minęło około 3 minut od odpalenia samochodu). Przejechałem 7 kilometrów do domu i dźwięk się nie powtórzył.

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim i może coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam!

Offline MikiKacpi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Odp: Santa Fe SM 2005 2.4 benzyna - "charkot" po odpaleniu silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwiec 2020, 09:19:42 »
Może to zużyte łożysko wyciskowe, na luzie może hałasować a  po wrzuceniu biegu już nie pracuje i jest cisza, albo załącza się sprężarka klimy i to ona daje takie dźwięki, w mniejszym stopniu może rolka napinacza, sprzęgło alternatora?  Dużo tych może ...