Autor Wątek: Santa Fe I 2.0 benzyna pytania ogólne  (Przeczytany 944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AdamM

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Santa Fe I 2.0 benzyna pytania ogólne
« dnia: 23 Czerwiec 2020, 11:04:54 »
Cześć,
Użyłem szukajki i tematu nie znalazłem. Jeśli nie w tym dziale proszę o przeniesienie.
Jestem na etapie poszukiwań Santa Fe I. Byłem zdecydowany na zakup 2.4 benzyna. Ale zaczęły też mnie nękać pytania co do 2.0. Czy ta jednostka nie daje rady? Niby ma ok 10KM mniej niż 2.4. Auto używane jako auto do codziennej jazdy. Bez terenu. Przewaga ruchu miejskiego ale bez zbytnich korków. Czy może ktoś się wypowiedzieć kto posiada 2.0 jak daje sobie radę?

Offline Robertopolo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Santa Fe I 2.0 benzyna pytania ogólne
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2020, 12:36:07 »
Witam. Zależy czego się spodziewasz po tym aucie. Ja mam 2.0 w gazie i nie narzekam spalanie w cyklu mieszanym na poziomie 12,5 LPG benzyny nie sprawdzałem . Mogło by być ciut więcej kucy na wyprzedzanie ale wariatem drogowym nie jestem . Drugi raz też bym wziął ten silnik. Pozdrawiam.

Offline sebo1975

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Santa Fe I 2.0 benzyna pytania ogólne
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Październik 2020, 23:11:37 »
Hej.
Mam Santa 2,4 z LPG.
Miałem tez  2,0 benzyne
Powiem, że Wielkiej różnicy nie było - w jeżdżeniu w mieście - Szczecin. Ruch spory i korki tez występują  :)
Mi tez pali  12 litrów LPG
 W jakimś terenie lasy, łąki już jest różnica, ale jak piszesz- Twoje bardziej do miasta.
Jak założysz węższe i przez to lżejsze opony z felgami np. 15'' 205x....... to bedzie OK.
Ja w tym Santa 2,4 mam szerokie  17"  225x...  co powoduje tez większy opór toczenia, masę własną i generuje trochę  większe zużycie paliwka.
Generalnie, jeżeli jedziesz 80% trasy w mieście , na asfalcie i nie szarpiesz często przyczep, jachtów i kampingów to spokojnie bierz ( lub juz kupiłeś  ) ten 2,0.
Pozdrawiam

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Odp: Santa Fe I 2.0 benzyna pytania ogólne
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Październik 2020, 15:15:52 »
Jeśli ktoś kupuje takie auto (spory ciężki suv) do jazdy po mieście no to sorry ale raczej nie należy się spodziewać jakiejś ekonomicznej jazdy. A Wy tu sobie wyliczacie ile to pali... Po mieście to się jeździ pierdziawką 1.0-1.3  :) Ale ok-żeby trochę może ułatwić wybór to powiem ciekawostkę. Miałem Santa Fe, teraz mam Kia Sportage 2.7 V6. W automacie, z LPG. Na balonach 235/60/16. Pali 13,5 miasto, 11 trasa 120km/h. Motor mocny jak niedźwiedź-wyprzedzanie to zabawa, silnik z łatwością radzi sobie z masą auta. Ja tam wolę taki a każdy niech kupuje motor jaki chce. Serdecznie pozdrawiam.