Forum > i30 FD

Jakie koła wybrać 16 czy 17?

(1/2) > >>

prez87:
Witam.
 
Planuję zakup nowych kół letnich do Hyundai i30 2010 1.4 benzyna 109KM. Obecnie jeżdżę na kołach o średnicy 15 z oponą 185/65.  Chcę trochę odświeżyć jego wygląd i zastanawiam się jakie felgi i opony wybrać. Zastanawiam się nad felgami 16 z opona 205/55 albo 17 z oponą 225/45. Oczywistym jest, że z większymi felgami będzie prezentować się nieco lepiej tylko zastanawia mnie jak zachowuje się to auto na kołach 17. Wszyscy odradzają ten pomysł z wiadomych przyczyn, większe spalanie, większe prawdopodobieństwo uszkodzenia, większe narażenie na zużycie zawieszenia, mniejszy komfort jazdy. Ciekaw jestem jak przekłada się to na moc auta, czy zbyt bardzo go nie zamuli? Jeśli ktoś z Was jeździł bądź jeździ na 17 to opiszcie swe doświadczenia. Chętnie posłucham również jak auto zachowuje się na 16. Dodatkowo jakie wskaźnik ET macie przy swoich felgach. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

guniak:
Mam 16 i to wystarczy. 131 km nie muli bo to dizel. Ale na 185 lepiej się zbierał.Nie chciałem 17tek ze względu na ceny nowych opon. Za 16tke zapłaciłem 235 . A z felgami wyszło 2 tyś. Jeździ się fajnie.

Vox populi:
1.4 na 17 i 225 szerokości to musi być muł konkretny

prez87:
guniak jakie masz osadzenie ET na swoich 16tkach? Producent podaje ET 50-53 a wszystkie jakie znajduje mają 40-45. Opony kupiłeś z rantem ochronnym? Bo znalazłem parę pozycji z rantem ochronnym w podobnej cenie jak podałeś. Auto z tym silnikiem nie jest demonem prędkości więc zostanę jednak przy 16stkach żeby później nie żałować

guniak:
Jak pamiętam to ma et 47, mam bez rantu. Ja szukałem konkretnych opon kleber dynaxer hp4, a z rantem w podobnej cenie oraz parametrach miałem tylko jedną oponę. Wziąłem klebera bo to firma michelina , i podobno tasz szybko się nie ździera jak ta z rantem

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej