Autor Wątek: [Santa Fe CM] Klapy wirowe 2.2. CRDI  (Przeczytany 931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
Klapy wirowe 2.2. CRDI
« dnia: 19 Czerwiec 2020, 18:49:59 »
Witam posiadam hyundaia Santa fe cm z silnikiem 2.2 CRDI 150km 08r. Czasami ma takiego mula jakby się właśnie klapy zacinały i po chwili odtyka go i idzie dobrze , czy te klapy można jakoś usunąc albo zablokować w pozycji otwartej nie będzie potem wywalać błędu na desce ?

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Odp: Klapy wirowe 2.2. CRDI
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwiec 2020, 22:14:27 »
Jak zablokujesz na żywca to na pewno wywali błąd.
Najlepiej to usunąć i wyprogramować.

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
Odp: Klapy wirowe 2.2. CRDI
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwiec 2020, 08:36:53 »
A jeśli odpiął bym ten serwomotor (silniczek) od klap i przymocował go żeby sobie chodził z boku a klapy bym jakoś usztywnił w pozycji otwartej zdało by to egzamin ?

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Odp: Klapy wirowe 2.2. CRDI
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Czerwiec 2020, 08:27:25 »
Można zobaczyć,ale pewnie wywali jakiś błąd od ciśnienia czy podciśnienia  w kolektorze.
W moim crdi 113km mam EGR mechaniczny na podciśnienie i teoretycznie wystarczy tylko zdjąć wężyk podciśnienia i EGR będzie cały czas zamknięty czyli tak jak by zaślepiony a mimo to i tak będa wywali bo mu się jakieś wartości podciśnień czy ciśnień nie zgadzają.

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
Odp: Klapy wirowe 2.2. CRDI
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lipiec 2020, 10:09:09 »
Za tego tak zwanego mula był odpowiedzialny właśnie EGR zacinał się i nie domykał się całkiem , wyjołem ten elektromagnes co nim, steruje poruszałem tym grzybkiem rozruszałem go żeby ładnie chodził i dałem takie nakrętki 2 duże pod elektromagnes żeby nie sterował EGRem ale żeby sobie chodził swobodnie i już jeżdżę tak 2gi dzień i super samochód żywo się zbiera same plusy a i błędu nic nie wywala wiec śmiało można tak robić . Później wstawię fotkę jak to wygląda mniej więcej.

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
Klapy wirowe i EGR 2.2. CRDI
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lipiec 2020, 10:21:17 »
To zdjęcie elektromagnesu EGRu został podniesiony tak żeby nie sterował EGRem