Autor Wątek: Elektryczne Hyundaie we flotach służb w Europie  (Przeczytany 198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 580
Elektryczne Hyundaie we flotach służb w Europie
« dnia: 19 Czerwiec 2020, 18:08:31 »

  • Ograniczenie hałasu i zanieczyszczenia powietrza w mieście to powody, dla których samochody elektryczne Hyundai stają się popularnym wyborem policji w całej Europie
  • Samochody elektryczne Hyundai używane są przez policję w Szwajcarii, Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech
  • W pełni elektryczny SUV Hyundai Kona Electric i pojazd elektryczny NEXO z ogniwami paliwowymi drugiej generacji są szczególnie popularne wśród flot policyjnych
  • W Polsce elektrycznymi samochodami Hyundai poruszają się między innymi funkcjonariusze Straży Miejskiej
Coraz większa liczba jednostek policji i innych służb mundurowych w całej Europie wprowadza pojazdy elektryczny Hyundai do swoich flot.

By ograniczyć zanieczyszczenie powietrza w mieście, policja wybiera pojazdy o zerowej emisji - elektryczne (BEV) czy zasilane wodorem (FCEV). Duży zasięg, oszczędność paliwa, a w przypadku pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi również krótki czas tankowania, także przyczyniają się do popularności tego typu pojazdów wśród organów ścigania.

Wodorowy NEXO we flocie policji z Osnabrück
Cytat: Andreas Christoph-Hofmann
Popularność samochodów zeroemisyjnych Hyundai wśród flot policyjnych w Europie świadczy jakości i wszechstronności tych pojazdów. Nasze ekologiczne samochody odpowiadają na potrzeby administracji i służb mundurowych, co pokazuje, że mogą przyczynić się zarówno do zwiększenia czystości ulic jak i bezpieczeństwa.

Kona Electric: SUV popularny wśród policjantów i cywilów

Najlepiej sprzedający się elektryczny SUV firmy Hyundai jest popularnym wyborem wśród policji w takich krajach jak Szwajcaria, Holandia, Hiszpania czy Wielka Brytania.

Kona Electric w służbie policji kantonu St. Gallen w Szwajcarii

Rok temu siły policyjne kantonu St. Gallen w Szwajcarii uzupełniły swoją floty aut o 13 modeli Kona Electric - pięć oznakowanych radiowozów oraz osiem pojazdów cywilnych. Policja w St. Gallen wybrała elektromobilność, aby zmniejszyć zarówno hałas, jak i emisje spalin. Kona Electric był jedynym samochodem elektrycznym, który spełnił rygorystyczne wymagania: moc ponad 100 kW, zasięg ponad 400 km, koszty zakupu poniżej 50 000 CHF i dostępność.

W Holandii siły policyjne w Amsterdamie, Niderlandach wschodnich i środkowych testują przydatność Kona Electric jako radiowozu. Duży zasięg i szybkie ładowanie sprawiają, że jest to atrakcyjny wybór. Po podłączeniu do szybkiej ładowarki o mocy 100 kW DC akumulator można naładować do 80 procent w około 54 minuty. Dotyczy to zarówno akumulatorów o mocy 39,2 kWh, jak i 64 kWh.

Holenderskie siły policyjne wybrały elektromobilność, by działać w sposób bardziej przyjazny dla środowiska. Dodatkowo Kona Electric sprawuje się świetnie jako samochód obserwacyjny, ponieważ przestępcy nie słyszą zbliżającego się samochodu.

Hyundai Kona Electric można znaleźć we flocie hiszpańskiej policyjnych w Walencji, zarówno w wersjach 39 kWh, jak i 64 kWh. W Wielkiej Brytanii model Kona Electric użytkują policjanci z Sussex i północnej Walii, a policja w Hampshire zamówiła do swojej floty dziewięć sztuk tego modelu, których dostawa jest planowana w tym miesiącu.

Kona Electric w barwach hiszpańskiej policji

NEXO: Wodorowa mobilność

Hyundai NEXO z ogniwami paliwowymi drugiej generacji wykorzystywany jest w siłach policyjnych w Anglii, a od niedawna także w Niemczech. Policja w Surrey w południowo-wschodniej Anglii ma dysponuje jednym NEXO. Policja w Osnabrück w Niemczech również niedawno wprowadziła do użytku radiowóz NEXO, dzięki czemu ich służba jest jeszcze bardziej ekologiczna.

Policja w Bolzano we Włoszech od 2017 roku używa modelu ix35 Fuel Cell, poprzednika modelu NEXO, jako samochodu patrolowego. Ostatnio do bezemisyjnej floty patrolującej zanieczyszczoną Autostradę Brennerską dołączył model NEXO.

Flota pojazdów policji z Bolzano we Włoszech

IONIQ: Na drodze do zerowej emisji

Hyundai IONIQ był pierwszym samochodem, który został wyposażony w trzy przyjazne dla środowiska opcje układu napędowego: hybrydowy, hybrydowy typu plug-in i całkowicie eklektyczny. Ten popularny elektryk trafił do sił policyjnych w Guadalete i Bilbao w Hiszpanii. Obecna generacja modelu IONIQ ma o 36 procent większą pojemność energetyczną niż poprzednia wersja i zasięg 311 km dzięki ulepszonemu akumulatorowi o pojemności 38,3 kWh.

Elektryczne radiowozy Hyundai w służbie w Polsce

Elektryczne samochody Hyundaia są popularnym wyborem również polskich służb mundurowych oraz innych instytucji administracji publicznej.

W 2018 roku władze Krakowa zakupiły model IONIQ Electric dla oddziału Straży Miejskiej Miasta Kraków. Hyundai IONIQ Electric użytkowany przez oddział Straży Miejskiej Miasta Kraków został wyposażony w detektor wielogazowy, kamerę termowizyjną oraz aparaturę badającą jakość powietrza i zawartość pyłów PM2,5 oraz PM10. Na pokładzie znalazł się też dron, który pozwala na obserwację stanu wałów przeciwpowodziowych i lokalizowanie nielegalnych wysypisk śmieci i niebezpiecznych odpadów.

KONA Electric we flocie Miasta Kraków

W 2019 roku do Krakowa trafiły kolejne elektryczne samochody. W ramach wynajmu długoterminowego Krakowski Holding Komunalny rozpoczął użytkowanie 47 sztuk modelu KONA Electric. Samochody te trafiły do różnych miejskich instytucji, w tym Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Od 2019 roku również funkcjonariusze ze Straży Miejskiej Miasta Poznań użytkują model KONA Electric. Jest to pierwszy elektryczny samochód, który trafił do poznańskich funkcjonariuszy. Oznakowany radiowóz Hyundai służy strażnikom miejskim do patrolowania ulic Starego Miasta. Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego służba w tej historycznej części miasta Poznań nie powoduje wzrostu hałasu i emisji spalin.

KONA Electric w barwach Straży Miejskiej Miasta Poznań

Hyundai IONIQ Electric znajduje się także we flocie samochodów głowy państwa. W 2019 w ramach programu „Elektromobilność w Pałacu Prezydenckim” zostały zakupione trzy elektryczne samochody marki Hyundai.

Od czerwca tego roku roku także Inspekcja Transportu Drogowego użytkuje model IONIQ Electric. IONIQ Electric jest pierwszym elektrycznym radiowozem we flocie tej instytucji. Nowy pojazd służy śląskim inspektorom, którzy mogą prowadzić kontrole na polskich drogach w ekologiczny sposób.

IONIQ Electric użytkowany przez Inspekcję Transportu Drogowego

Źródło: www.hyundai.pl