Autor Wątek: I40 spryskiwacze reflektorów  (Przeczytany 1556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr_Z

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
I40 spryskiwacze reflektorów
« dnia: 13 Lipiec 2021, 09:56:21 »
Witam,
niedawno kupiłem i40 2015 r. po lifcie z rozbitym zderzakiem. Brakuje mi spryskiwaczy reflektorów. Od kierowcy uszkodzony, natomiast ten od pasażera najwyraźniej dostał nóg w komisie. Ciężko znaleźć te spryskiwacze do wersji po lifcie w jakiejś sensownej cenie a jak są to tylko zamienniki. Znalazłem na archiwum portalu aukcyjnego że ten sam numer mają spryski od KIA Optima i faktyczne wyglądają tak samo. Różnica w cenie znacząca.
W związku z tym mam pytanie, czy spryski od wersji przed liftem nie będą pasować w ogóle? Czy jak się zamontuje spryskiwacz i zaślepkę w komplecie to będzie pasować? Czy spróbować zamówić te z Optimy.
Zgłupiałem już, bo nigdzie tego ustrojstwa nie można dostać. Proszę zatem Szanownych Forumowiczów o pomoc.

Dziękuję,
Piotr

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: I40 spryskiwacze reflektorów
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipiec 2021, 10:11:51 »
Naklej same zaślepki. Polecam wykodować/wyprogramować te spryskiwacze, bo więcej z nich szkody niż pożytku (tylko płyn marnują i przód auta brudzą). Gdy nie miałem auta ze spryskiwaczami reflektorów, to myślałem, że to jest przydatne.

:-)

Offline Piotr_Z

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: I40 spryskiwacze reflektorów
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipiec 2021, 10:37:05 »
Też o tym myślałem.
Pytanie teraz czy będą pasować zaślepki sprzed liftu.
Cena 49 przed litft a 149 polift. Masakra.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: I40 spryskiwacze reflektorów
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lipiec 2021, 11:03:12 »
W celu naklejenia będą pasować jakiekolwiek, od innego auta też (o ile nie będą mniejsze).

Offline Sypek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: I40 spryskiwacze reflektorów
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lipiec 2021, 14:11:58 »
Witam,
podepnę się pod ten wątek. Też mnie drażnią spryskiwacze reflektorów. Czy jest możliwość odłączenia ich po to żeby nie psikały? Czy tylko komputerowo można je wyłączyć?


Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: I40 spryskiwacze reflektorów
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lipiec 2021, 16:22:53 »
Lepiej komputerowo, bo niczego nie ruszasz, a tylko auto nie wie, że je ma. Tak mam u siebie (wiadomo, w holcwagenowatych łatwo i tanio się miesza w konfiguracjach). A fizycznie odpiąć wężyk spryskiwaczy ze zbiorniczka się da, ale musisz to czymś dobrze zaślepić. Tak miałem przez kilka miesięcy, zanim znalazłem nowy zderzak.

Offline Piotr_Z

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: I40 spryskiwacze reflektorów
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lipiec 2021, 08:37:17 »
Dzięki za odpowiedź. Spróbuję od wersji przed liftem. Na zdjęciach wygląda na to że są bardzie płaskie a te nowe mają lekki banan. Jakby co na ciepło je trochę podegnę żeby pasowała do krzywizny zderzaka. Potem malowanie i już. Faktycznie warto pamiętać żeby w ustawieniach wyłączyć to ustrojstwo.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: I40 spryskiwacze reflektorów
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lipiec 2021, 09:51:11 »
Wiadomo, że coraz więcej automatycznych idiotyzmów (nie tylko w autach), ale gdy te spryskiwacze opaprywały samochód obok na światłach, to czułem się jak debil. Bo chyba właśnie dla debila są te rzeczy robione - co będzie tym pryskał zamiast wyleźć i reflektor porządnie ręcznie umyć/przetrzeć.

Offline presario7

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 83
Odp: I40 spryskiwacze reflektorów
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lipiec 2021, 22:00:57 »
Spryskiwacze lamp działają podciśnieniowo tam żadnej elektroniki nie ma zaślepiam wężyki i tyle,

Offline wald_nml

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: I40 spryskiwacze reflektorów
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lipiec 2021, 22:25:32 »
Spryskiwacze lamp działają podciśnieniowo tam żadnej elektroniki nie ma zaślepiam wężyki i tyle,

Jesteś pewny? Jeżeli jest tam oddzielny silniczek to można go w ten sposób zajechac  :D

Ja mam inny patent...jak chcesz spryskać szybę bez reflektorów wystarczy na chwilę wylaczyc swiatła  8) i tyle  ;D

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: I40 spryskiwacze reflektorów
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Lipiec 2021, 12:04:57 »
Potwierdzam - tylko ciśnienie tam działa, nie ma silniczków itp.

Wyłączanie świateł to słaby pomysł, zwłaszcza ksenonów/diodowych (bo wtedy się najbardziej zużywają).

Offline wald_nml

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: I40 spryskiwacze reflektorów
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Lipiec 2021, 21:51:09 »
Co za różnica czy sam je wyłączę czy zrobi to za mnie czujnik wjezdzajac/wyjezdzajac z tunelu czy jakiegoś innego zaciemnionego miejsca :) w kazdym razie pisałem to żartem ;)
Faktycznie jeżeli dzilaała to tylko na podcisnieniu to nic tylko zaślepic :)

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: I40 spryskiwacze reflektorów
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Lipiec 2021, 08:18:06 »
Dla ciebie pewnie żadna, a dla mnie ogromna, bo z premedytacją nie korzystam z czujnika zmierzchu (w drugim aucie z kolei). Po prostu, czuję się z tym ogłupiaczem idiotycznie, prawie jak ze światłami nocnymi (mijania) w dzień.