Autor Wątek: Demontaż przedniego zderzaka ze spryskiwaczami.  (Przeczytany 1447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline siemaniec

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Demontaż przedniego zderzaka ze spryskiwaczami.
« dnia: 19 Czerwiec 2020, 11:55:18 »
Demontaż przedniego zderzaka ze spryskiwaczami. Jak się do tego zabrać? Głównie chodzi mi o spryskiwacze (demontaż zaślepki). Nie chcę niczego połamać.

Offline presario7

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 83
Odp: Demontaż przedniego zderzaka ze spryskiwaczami.
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Czerwiec 2020, 17:32:33 »
Demontaż zderzaka masz pod tymi linkami
https://remont-bampera.com/en/hyundai-i40-sonata
Też się przymierzam do demontażu zderzaka, muszę oddać do lakiernika i z tego co widziałem spryskiwacze świateł działają na podciśnienie czyli wypinamy tylko wężyk a zaślepka jest przymocowana do dyszy z 2 stron. Za 2 tygodnie będę walczył ze zderzakiem jak chcesz to poczekaj to opanuje temat i przekaże foto inspekcję.

Offline siemaniec

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Demontaż przedniego zderzaka ze spryskiwaczami.
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Czerwiec 2020, 19:57:02 »
Sam zderzak wiem jak zdemontować. Na tym filmie nie ma spryskiwaczy. Nie wiem właśnie jak jest zamocowana sama dysza. Czy do zderzaka czy do czegoś innego pod zderzakiem. Sprawa jest na już. Muszę wypatroszyć jedną lampę bo mi DLR nie świeci.

Offline presario7

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 83
Odp: Demontaż przedniego zderzaka ze spryskiwaczami.
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Czerwiec 2020, 21:11:35 »
Według tego zdjęcia myślę że tylko czujniki są mocowane do zderzaka, zpryskiwacze są mocowane może do belki co wiąże się z wymontowaniem zaślepki spryskiwacza CHYBA.

Offline DarekTucson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Odp: Demontaż przedniego zderzaka ze spryskiwaczami.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrzesień 2020, 14:12:22 »
Pociągasz za osłonkę spryskiwacza i jest ona mocowana na ząbkach dyszy.Po demontażu zderzaka dysze zostają na ramie.

Offline Raflik1986

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Demontaż przedniego zderzaka ze spryskiwaczami.
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Wrzesień 2020, 13:09:35 »
Ja jak zdejmowalem zderzak to przed pociągnąłem za same zaślepki spryskiwaczy i same wyskoczyły od całości i nic się nie połamało

Offline presario7

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 83
Odp: Demontaż przedniego zderzaka ze spryskiwaczami.
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Wrzesień 2020, 22:30:22 »
Zaślepki same Ci wyskoczą, po zamontowaniu zderzaka wyciągnij spryskiwacz ciężko idzie ja wysunąłem na maxa przytrzymałem kombinerkami muszą wskoczyć w mocowania.