Autor Wątek: HAC nie trzyma na małych wzniesieniach  (Przeczytany 2150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fracz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
HAC nie trzyma na małych wzniesieniach
« dnia: 04 Lipiec 2018, 08:31:09 »
Zauważyłem, że system kontroli podjazdu działa bardzo dobrze jeśli podjeżdżamy pod solidne wzniesienie. Jeśli natomiast skrzyżowanie jest lekko pochylone - HAC nie załącza się i samochód przy ruszaniu czasem mimo wszystko potrafi się w takiej sytuacji stoczyć. Niewiele bo niewiele, ale... czy to jest normalne czy może się to jakoś kalibruje w ASO by było czulsze?

Offline Jackos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
HAC nie trzyma na małych wzniesieniach
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipiec 2018, 09:20:37 »
Dobre pytanie, mam podobne odczucia. Spytam podczas przeglądu ;)

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
HAC nie trzyma na małych wzniesieniach
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipiec 2018, 15:26:56 »
Też to zauważyłem, ale i30 to mój pierwszy samochód z HAC-em, więc i tak jestem przyzwyczajony do "manualnego" ruszania pod wzniesienie. Wiadomo - można to zrobić tak, że auto nie stoczy się ani o milimetr, ale skoro mamy HAC to mógłby jednak mnie wyręczać.

Pytałem mojego kolegę (pracuje w salonie, sprzedawał nam auto) o możliwość regulacji HAC-a i okazało się, że serwis nie przewiduje takiej możliwości - nie mają takiej funkcji w swoim GDS-ie.

Offline fracz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
HAC nie trzyma na małych wzniesieniach
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipiec 2018, 18:52:26 »
Dokładnie! W mojej starej cytrynie też się nigdy nie staczam nawet bez ręcznego. A tu wsiadam i się włącza od razu LEŃ poziom 10 i sobie powolutku nogę przekładam. Jeszcze ten dreszczyk emocji "przytrzyma tym razem czy nie?"  :-D

Szkoda że nie da się go wyczulic. Trzeba się nauczyć jaki kąt nachylenia mu odpowiada ;-)

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: HAC nie trzyma na małych wzniesieniach
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwiec 2020, 23:35:07 »
Pytałem mojego kolegę (pracuje w salonie, sprzedawał nam auto) o możliwość regulacji HAC-a i okazało się, że serwis nie przewiduje takiej możliwości - nie mają takiej funkcji w swoim GDS-ie.

Witaj,zapytaj kolegi żeby sprawdził kalibracje wzdłużnego czujnika G