Autor Wątek: [Getz TB] Hyundai Getz 1.1 gaśnie w czasie jazdy.  (Przeczytany 2067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yeti1989

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Hyundai Getz 1.1 gaśnie w czasie jazdy.
« dnia: 13 Czerwiec 2020, 10:12:08 »
Hej,

Przekopałem pół intrnetów w poszukiwaniu rozwiązania i bezskutecznie. Getz 1.1 na benzynie (gaz wymontowany ale na gazie zrobił 210k km) gaśnie w czasie jazdy. Po prostu jedzie się chwilę niezależnie czy zimny czy ciepły to po prostu gaśnie. Jak się odstoi 30 sekund to potem pali normalnie i kontynuujemy jazdę. Totalna losowość. Kiedyś nawet zgasł na wolnych obrotach. Komputer błędów nie pokazuje. Jedyne co mi przychodzi do głowy to pompa paliwowa która raz działa raz nie? Auto większość (90%) przebiegi zrobiło na gazie a teraz tylko na benzynie jeździ. Może macie jakieś pomysły?

Jak chodzi o sposób gaśnięcia to po prostu szarpie 2s i gaśnie.

Z góry dzięki.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1427
Odp: Hyundai Getz 1.1 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwiec 2020, 15:53:36 »
Kup używaną pompę paliwa bo raczej koszt nie będzie duży. Też bym tak zrobił skoro nie ma błędów. A najczęciej właśnie one cierpią bo ludzie na lpg jeżdżą na rezerwie benzyny a potem siada pompa paliwa bo nie miała chłodzenia paliwem.

Offline Yeti1989

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odp: Hyundai Getz 1.1 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwiec 2020, 20:30:53 »
Hej dzięki za odpowiedź. Jeszcze jutro podjadę do znajomego na podpięcie do profesjonalnego komputera. Oceni sytuację i będziemy działać.

Offline Yeti1989

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odp: Hyundai Getz 1.1 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2020, 06:29:52 »
Hej, padł czujnik położenia wału korbowego. Z racji że jest on pod obudowa rozrządu naprawa nie będzie najtańsza...

Offline Tiesto83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Odp: Hyundai Getz 1.1 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec 2020, 12:07:05 »
Dobrze, że to zdiagnozowałeś. Miałem taką usterkę w Corsie. Trochę stresujące to było :)

Offline Yeti1989

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odp: Hyundai Getz 1.1 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Czerwiec 2020, 09:45:41 »
Najgorzej jak gasł podczas wyprzedzania rowerzysty lub ciągnika, to nie dosyć że z tym silnikiem to jest cała procedura rozpędzania się i uprawniania że ma się wystarczająco miejsca to w gratisie w połowie potrafił zgasnąć xD bo to że stanie na prostej drodze to pikuś...

Po 230 tys km jednak i też z racji wieku różne rzeczy lubią padać które zwykle się nie psują...

Offline Tiesto83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Odp: Hyundai Getz 1.1 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Czerwiec 2020, 10:17:48 »
Pocieszające może w Getzach rzadko takie rzeczy się nie zdarzają. Osprzęt silnika jest naprawdę przyzwoity. Porównam to do rzeczonej Corsy, którą pare lat miałem. Tam dokładnie poznałem zasadę powstawania mieszanki paliwowo-powietrznej, bo psuła się sonda, przepływomierz i coś tam jeszcze :)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1427
Odp: Hyundai Getz 1.1 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Czerwiec 2020, 15:17:23 »
Żeby jeszcze miały lepszą blachę to by była bardziej popularna marka. A tak jak patrzyłem na sanki silnika hetza a Skody octavii z 2001r to poraża jak guano dają w naszych koreańczykach.

Offline Yeti1989

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odp: Hyundai Getz 1.1 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Czerwiec 2020, 08:22:12 »
U mnie saneczki były konserwowane tak gruba warstwą konserwacji że mógłby pływać w morzu hah. Ale żarty na bok. Średni raz na 3 lata konieczna jest wizyta u lakiernika że względu na nadkola które są regularnie zjadane przez rudą. Poza tym to bardzo przyzwoite samochody i trudno tanie w utrzymaniu.

Offline Tiesto83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Odp: Hyundai Getz 1.1 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Czerwiec 2020, 13:21:38 »
Sanki to porażka. I powiem, że te zamienniki też niestety słabawe. Zgadzam się, że blacha to rozczarowanie. Na nadkolach dałem listwy plastikowe. Ale wygląda to badziewnie i nie dolega jak należy. Poza tym samchód okej :)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1427
Odp: Hyundai Getz 1.1 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Czerwiec 2020, 20:32:31 »
Ja byłem w szoku u mechanika bo malował mi elementy po wypadu w getzie. Citroen c3 zgnieciony przód stoi u niego i zero rdzy na uszkodzonych blachach a u mnie błotni po tygodniu na dworze miał nalot rdzy.
Hyundai chyba robi takie same blachy co mazda bo przoduje w nie chlubnych rankingach.
Wcześniej miałem tico i miało to słabą blachę ale hyundai nie lepszą. Fakt lata jeżdżę getzem ale przezte blachy raczej juz nie kupę i20 jako następcę bo tam jest podobnie tragedia.

Offline Tiesto83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Odp: Hyundai Getz 1.1 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Czerwiec 2020, 19:27:39 »
Fakt lata jeżdżę getzem ale przezte blachy raczej juz nie kupę i20 jako następcę bo tam jest podobnie tragedia.

O to to :) Ja bym chętnie pomyślał o i20, może i30, bo czas po temu. Ale nie z takimi blachami. A z tego co czytam, to wiele się w temacie nie poprawiło.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1427
Odp: Hyundai Getz 1.1 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Czerwiec 2020, 22:10:43 »
Raczej blacha nie jest lepsza od getza skoro na gwarancji już rdzewieją. Niestety chyba z tego słyną koreańczyki. Pół biedy, gdyby rdzę zamalować i naprawa działa jak się normalnie robi. W koreańcu tak jak w tanim tico rdza i tak wychodzi mimo malowania. Do tego silniki słabe do gazu dla mnie kiepsko. Choć ix20 dość mi się podobał.

Offline Yeti1989

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odp: Hyundai Getz 1.1 gaśnie w czasie jazdy.
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Czerwiec 2020, 23:26:32 »
Ja przerzuciłem się na niemiecką myśl techniczna jednak i kupiłem teraz Skodę Rapid (2016) i póki co rdzy nie ma xD Niestety Koreańczycy raczej się nie poprawią w tej kwestii... Więc trzeba zmienić przyzwyczajenia.