Autor Wątek: santa fe 2.4 +lpg odpala i gaśnie  (Przeczytany 1095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline swistak741

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
santa fe 2.4 +lpg odpala i gaśnie
« dnia: 09 Czerwiec 2020, 08:39:20 »
Witajcie Panowie i Panie !
Proszę was o pomoc, bo już kończą mi się pomysły i cierpliwość do tego samochodu.
Ostatnio wymieniałem jeden wężyk od wspomagania, bo były już jego ostatnie chwile.
Musiałem ruszyć jakąś wiązką, bo po wymianie chciałem odpalić auto (wcześniej żadnych problemów) zapalił na 2 sekundy i zgasł.
Zauważyłem, że czujnik pozycji wałka był cały skruszony, mogłem z niego puzzle składać. Wymieniłem na nowy, ale problem dalej ten sam.
Kręci normalnie, pochodzi z dwie sekundy i się gasi. Jak zdąże wkręcić mu obroty mniej więcej do 3.000 z auta leci biała chmura, ale i tak gaśnie.
Przepływomierz cały, nowy czujnik.
Nie wiem czy to normalne w tym modelu, ale przy włączonym zapłonie słychać przepływ prądu w okolicach przepustnicy, przy odłączaniu wtyczki od czujnika wału korbowego słychać jak coś tam przeskakuje. Po odłączeniu przekaźnika od ecu robi się cisza, ale wiadomo wtedy auto kręci, ale w ogóle nie odpala.
Przy podłączeniu do OBD pokazuje się błąd P0340. Przy wymianie czujnika kasowałem, ale po odpaleniu błąd znowu się pojawia.
Ktoś się spotkał z takim przypadkiem ?

Offline Horche

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: santa fe 2.4 +lpg odpala i gaśnie
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Czerwiec 2020, 07:59:19 »
Ja bym zaryzykował i kupił jeszcze jeden czujnik, być może ten nowy jest po prostu walnięty, skoro wymieniłeś go i nadal pokazuje ten błąd. Jeszcze bym sprawdził okablowanie od czujnika, czy nie jest gdzieś uszkodzone, czy przetarte, czy nie masuje gdzieś dodatkowo.

Offline swistak741

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: santa fe 2.4 +lpg odpala i gaśnie
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Czerwiec 2020, 12:12:36 »
Problem rozwiązany. Wtyczka przy czujniku zwierała. Przewody z wtyczki zarobiłem konektorami i wpiąłem bezpośrednio do gniazda