Autor Wątek: [Santa Fe CM] Czujnik deszczu  (Przeczytany 775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ellak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Czujnik deszczu
« dnia: 03 Czerwiec 2020, 14:50:28 »
Witam wszystkich

przy okazji wymiany przedniej szyby mam zamiar zamontować czujnik deszczu do mojego Santa Fe, mam już czujnik z całą wiązką, odpowiednią szybę, przekaźnik i zapał :), nie mam natomiast przełącznika wycieraczek z napisem AUTO u mnie w tym miejscu są " ----- " i teraz pytanie, czy to ma prawo zadziałać czy muszę szukać takiego przełącznika (jak ktoś ma wolny to chętnie odkupię)?, czy trzeba coś odblokować w sterowniku czy teoretycznie powinno działać ?

Pozdrawiam

Offline ellak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Czerwiec 2020, 09:37:29 »
witam,

Zrodziło się jeszcze jedno pytanie, ponieważ nie działa AUTO z przełącznikiem wycieraczek od wersji bez automatycznych wycieraczek, czy nie trzeba przypadkiem poza zainstalowanym sprzętem odblokować tej funkcji w komputerze samochodu. Nadal szukam przełącznika od wersji z AUTO wycieraczkami, gdyby ktoś posiadał na zbyciu to chętnie odkupię.

Pozdrawiam

Offline ellak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lipiec 2020, 17:58:28 »
Witam nikt nie walczył z dokładaniem czujnika deszczu :(. Ja utknąłem, szyba wymieniona na wersje z czujnikiem, czujnik zamontowany podłączony (sprawny w innym aucie sprawdzony), dźwigienka z AUTO też sprawna,a pomimo to jak włączam AUTO to wycieraczki działają mimo braku deszczu. Co może być jeszcze nie tak ?? może trzeba coś w sterowniku jeszcze włączyć w serwisie?? każda sugestia mile widziana.

Pozdrawiam

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipiec 2020, 21:05:02 »
Przecież musisz go zaprogramować aby komputer wiedział, że jest zamontowany. Fajnie by było jak by się dokładało wyposażenie a kom. sam załączał dodatkowe funkcje. pozostaje Ci serwis albo magik z odpowiednim programem.

Offline ellak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lipiec 2020, 21:10:23 »
Przecież musisz go zaprogramować aby komputer wiedział, że jest zamontowany. Fajnie by było jak by się dokładało wyposażenie a kom. sam załączał dodatkowe funkcje. pozostaje Ci serwis albo magik z odpowiednim programem.

czyli teraz najlepiej wizyta w serwisie żeby odblokować taką funkcję? wyczytałem że jest jeszcze jakiś moduł komputer wycieraczek że niby od santa fe, jeżeli taki jest to mam całą instalację z wersji UK, ale może faktycznie nie ma co szukać i kombinować a od razu skoczyć do serwisu. Ciekawe ile taka usługa może kosztować hnmm