Autor Wątek: [Sonata NF] Wysoka tmperatura silnika (3.3 v6)  (Przeczytany 745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jerry07

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Wysoka tmperatura silnika (3.3 v6)
« dnia: 31 Maj 2020, 12:22:57 »
Witam
Mam taki problem w sonacie. W korku, czy przy wolnej jeżdzie zaczęła mi rosnąc temperatura, pakuje na czerwone kreski i normalnie nie chce spadać, daje ogrzewanie w kabinie i wtedy idzie do połowy skali jak zawsze było. Myślałem że termostat się przycina, założyłem nowy ale dalej tak samo. Wentylator sprawny bo po podłaczeniu kompa i włączeniu testu wentylatora chłodnicy pracuje na maksa. Jak podgladam parametry pracy to chyba przy 94 stopniach wentylator się załącza tylko na 36%, i chodzi aż temp spadnie do 90*C i się wyłacza, choć wskaźnik jeszcze jest na czerwonym. Jednak jeżeli dalej jest wolna jazda lub korek to do idzie góry. Normalnie na trasie stoi w połowie bez problemu. Płyn jest, chłodnica gorąca. Jak włącze w takiej sytuacji kablem test wentylatora na maxa to po dłuższej chwili spada poniżej środkowej kreski.
Wszystko wydaje się być sprawne ale coś jest nie tak. Tak mnie dziś naszło że może coś ma klima do tego, bo gaz postanowił opuścić auto i się nie załącza sprężarka, ale nie wiem czy to może mieć związek.
PZDR

Offline Jerry07

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Wysoka tmperatura silnika (3.3 v6)
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpień 2020, 15:57:39 »
 ;) Dołoże troche obserwacji, wyglada na to że wskazówka zachowuje się czasem nieracjonalnie względem temp. płynu chłodzącego.
NAbiłem klimę i wentylator idzie czasem na 70% i więcej, nawet wymieniłem sterownik wentylatora i ciutek zie zmienieły na plus procenty załączania, ale dalej bez szału. Jeżdziłem bez termostatu ale to też nic nie pomogło, wolniejsza jazda i tem w górę. Okazuje się że wali do góry przez temperaturę oleju silnika, np płyn miałmax temp 95 stopni a olej przekroczył 100, nawet jak temp płynu jest 82-85 stopni to jadąc wolniej, nawet 60km/h w sznurku olej idzie w góre i wskazówka za nim. Nie wiecie może jaka powinna być prawidłowa temp oleju w tym silniku?? przemyłem chłodniczkę oleju mała z przodu za zderzakiem ale dużo nie pomogło. I dalej jest zagadka, myśle nad wymianą tej chłodniczki, może ona bruździ.