Autor Wątek: Aktualizacja radia mono 5,5" w wersji Comfort  (Przeczytany 497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline matsta19

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Aktualizacja radia mono 5,5" w wersji Comfort
« dnia: 20 Styczeń 2024, 11:44:44 »
Witam, czy w tym radiu mono 5,5" jest jakaś opcja aktualizacji?
Zdjęcie radia: https://i.imgur.com/BFdRbwk.jpg
Jest to radio bez nawigacji ale w niektórych markach i takie radyjka się aktualizuje (poprawki do bluetootha itp)
Jeśli tak to czy da się to zrobić samemu?


Offline traker

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Aktualizacja radia mono 5,5" w wersji Comfort
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2024, 12:20:48 »
To radio 1 Din nie ma żadnej aktualizacji , zmieniłem takie radio na  GMS 9977TQ  i jest super , oczywiście zachowane  pełne sterowanie z  kierownicy, kamera cofania też robi swoje  ... ;D
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2024, 12:29:40 przez traker »

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Aktualizacja radia mono 5,5" w wersji Comfort
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2024, 14:29:25 »
Witam, czy w tym radiu mono 5,5" jest jakaś opcja aktualizacji?
Zdjęcie radia: https://i.imgur.com/BFdRbwk.jpg
Jest to radio bez nawigacji ale w niektórych markach i takie radyjka się aktualizuje (poprawki do bluetootha itp)
Jeśli tak to czy da się to zrobić samemu?


Nic mi nie wiadomo o aktualizacji tego radia, z innej beczki masz kamerę za szybą? Jeżeli tak , to można włączyć pokazywanie znaków drogowych w liczniku.

Offline Nowy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Aktualizacja radia mono 5,5" w wersji Comfort
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2024, 15:03:29 »
"masz kamerę za szybą? Jeżeli tak , to można włączyć pokazywanie znaków drogowych w liczniku."
A coś więcej na ten temat ?

Offline traker

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Aktualizacja radia mono 5,5" w wersji Comfort
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Styczeń 2024, 16:30:26 »
Proszę tu jest podpowiedź jak włączyć tą funkcję !

1. podpinamy GDS-m
2. rozpoznajemy VIN
3. przechodzimy do zarządzania oprogramowaniem sterowników
4. wchodzimy w opcje "Multifunction camera"
5. wybieramy opcje "Variant Coding"
6. po info o stanie silnika "Enter"
7. zaznaczamy "SLIF option"


« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2024, 16:41:30 przez traker »

Offline traker

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Aktualizacja radia mono 5,5" w wersji Comfort
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Styczeń 2024, 17:01:18 »
"Potwierdzam rozpoznawanie znaków na i30 Classic+ z 2018. Działa świetnie, choć należy to traktować jako miły gadżet.
Wykrywa ograniczenia prędkości i odwołanie ograniczenia oraz zakaz wyprzedzania.
Szkoda, że nie oprogramowali, by ograniczenie było odwoływane przez znak stopu i znak ustąp pierwszeństwa, bo one oznaczają skrzyżowanie, a więc odwołanie ograniczenia, ale to i tak miłe.
Do wykrywania znaków nie jest potrzebne posiadanie nawigacji, choć podobno jeśli ma takie źródło informacji, to z niej korzysta.

W instrukcji piszą, że potrafi uwzględniać tabliczki pod ograniczeniem, np. że ograniczenie obowiązuje tylko przy pokrywie śnieżnej (śnieżynka na tabliczce pod znakiem) i albo w deszczu, biorąc pod uwagę "różne parametry", w tym ruch wycieraczek(!). Nie ma gdzie tego sprawdzić, chyba żeby sobie wydrukować taki znak :-)

Aby włączyć SLIF wystarczyło poprosić o to u dealera w drugiej stolicy Polski. "


Jak to opisał jw kolega u mnie  też działa i30 classic+ , rok produkcji 2020 , pierwsza rejestracja Maj  2020, 1.4 mpi 100 KM , mam kamerę za szybą , dodatkowo pakiet led  i pieknie zmienia mi światła drogowe na  mijania w nocy w automacie.Cieszę się ,że znalazłem jak to uruchomić w  hultaju  !

Offline Rihat

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Aktualizacja radia mono 5,5" w wersji Comfort
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2024, 09:01:34 »


Jak to opisał jw kolega u mnie  też działa i30 classic+ , rok produkcji 2020 , pierwsza rejestracja Maj  2020, 1.4 mpi 100 KM , mam kamerę za szybą , dodatkowo pakiet led  i pieknie zmienia mi światła drogowe na  mijania w nocy w automacie.Cieszę się ,że znalazłem jak to uruchomić w  hultaju  !

W jaki sposób włączyłeś funkcje zmieniania sświateł  z drogowych na mijania w automacie?

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Aktualizacja radia mono 5,5" w wersji Comfort
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Styczeń 2024, 11:56:35 »
do tego jest potrzebny czujnik nasłoniecznienia, zmierzchu, obok kamery przedniej

Offline traker

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Aktualizacja radia mono 5,5" w wersji Comfort
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Styczeń 2024, 15:13:53 »
Nie wiedziałem ,że działa mi ta funkcja już fabrycznie  , tak  jak  opisałem mam wersje classic +  1.4  z pakietem led i pakietem business,  jeżeli mam przełącznik świateł w  pozycji auto to same zmieniają mi się podczas dnia  na  mijania jak wjeżdżam np do garażu podziemnego , oraz  jak zapada zmierzch z  dziennych leed  na  mijania , oczywiście te ledowe skośne  też się świecą zamiast pozycyjnych , mam też  fabryczne halogeny nisko w zderzaku jak i też doświetlanie zakrętów te dodatkowe pod skosem żarówki są umieszczone w   gównych reflektorach przednich zespolonych , odkryłem to przez  przypadek jak  miałem w  pozycji auto światła  i tylko raz  przełączyłem na  światła drogowe, czujnik z  daleka widzi jadący samochód  na  światłach mijania  i zmienia   mi sam na  światła mijania w  moim pojeździe, miniemy się  i nic nie  jedzie z  przeciwka  to znowu światła drogowe się  zapalają same !

Offline traker

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Aktualizacja radia mono 5,5" w wersji Comfort
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Styczeń 2024, 15:41:27 »
Tu jest zdjęcie , widać na  manetce świateł  góra  dół  AUTO  przy zmianie świateł , pozdrawiam

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Aktualizacja radia mono 5,5" w wersji Comfort
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Styczeń 2024, 17:02:01 »
Kamery za przednią szybą mają wszystkie wersje i30 PD od 2017 roku, nawet te najbiedniejsze. Tak samo automatyczne światła do jazdy dziennej zamieniane na mijania, a także drogowe na mijania i z powrotem. w przypadku dzienne-mijania działa czujnik zmierzchu, a w przypadku drogowe-mijania wykorzystywana jest przednia kamera.

Co do aktualizacji radia, pewnie w ASO można to zrobić, bo oprogramowanie tego radia ma jakąś tam wersję, widoczną nawet na pierwszym zdjęciu. Pytanie tylko czy producent wypuścił kiedykolwiek jakąś aktualizację. Wątpię. To zbyt prosty sprzęt.

Offline traker

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Aktualizacja radia mono 5,5" w wersji Comfort
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Styczeń 2024, 17:38:05 »
Dlatego wymieniłem ten prosty sprzęt w  postaci radia z  wyświetlaczem jak w  kalkulatorze na  stację multimedialną i dołożyłem kamere cofania , na  Polskę dają najsłabsze wersje co np w Niemczech jest nie do pomyślenia ,takich podstawowych wersji to tam  nie  ma , dobrze ,że chociaż mam doświetlanie zakrętów ,a znajomy ma  Elantrę VII z 2021 roku pierwsza  rejestracja 2022 w wersji smart i nie ma halogenów  ani doświetlania zakretów , za  to pakiet  winter załapał i ma  podgrzewane  przednie siedzenia i koło kierownicy , klima automatyczna dwustrefowa , z  tyłu nawiew  na  pasażerów, ale dali czadu bo nie ma  głosników zamontowanych z  tyłu przy tylnej  kanapie w drzwiach , radio już  z android auto dabb i apple car play , jest radar w atrapie  i tempomat ale zwykły lepszy montowali przy automatycznej skrzyni biegów  silnik 1.6  123 KM  DPI, A CZUJNIKI parkowania tył  i kamera  były w standarcie , dołożył przednie czujniki grają z  komputerem  wyświetlaczem głównym, jest czujnik zmierzchu i światła automatyczne , oraz  automatyczne wycieraczki z czujnikiem.Ledy dziennych ładnie świecą ale światła  mijania  i drogowe to już zwykłe żarówki dopiero lepsza wersja ma  ledowe  . o to `Polska właśnie ... >:(
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2024, 17:41:43 przez traker »