Autor Wątek: Po płukance silnika ciężko odpala na zimnym silniku. (2.0 benzyna ,141km, 2008r)  (Przeczytany 1410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sqishy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Witam.
Koledzy miał ktoś może styczność z taką sytuacją?
Przy wymianie oleju zrobiłem płukankę silnika, po tym zabiegu auto nie odpala tak jak wcześniej tzn trzeba 4-5 sekund kręcić rozrusznikiem żeby zapalił. Wcześniej wystarczyło tylko "dotknąć" rozrusznika i odpalał ochoczo.
Dodam że to dzieje się tylko kiedy silnik jest zimny, kiedy jest ciepły opala bez problemu.
Co mogła spowodować płukanka sinika że taki jest objaw?
Pozdrawiam.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 993
Sprawdź kompresję.

Offline Sqishy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Po płukance silnika ciężko odpala na zimnym silniku. (2.0 benzyna ,141km, 2008r)
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik 2020, 12:14:05 »
Witam
Walczę z problemem już kilka miesięcy , jednak okazało się  że to jedynie zbiegło się w czasie z plukanką silnika. Problem występuje tylko wtedy gdy auto jeździ na LPG. Gazownik rozłożył ręce po kilku próbach znalezienia problemu. Wychodzi na to że instalacja gazowa ma wpływ na pracę komputera który steruje autem  bo jak jeżdżę na benzynie to nie ma problemu.
Odłączenie aku i reset kompa też pomaga. Będę szedł w tą stronę i podzielę się z Wami wiedzą jak już uda się to jakoś wyeliminować.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Po płukance silnika ciężko odpala na zimnym silniku. (2.0 benzyna ,141km, 2008r)
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Październik 2020, 20:10:42 »
Kolego sympatyczny powiem Ci tak miałem fiacika palił ładnie od tzw kopa przez jakiś czas. Po założeniu gazu też tak było ale po jakimś czasie ciężko mi to określić 2-3 lata też mu się odechciało porządnie odpalać i teraz najważniejsze. Odpowiedzialne są za to wtryski ponieważ nie pracują i są posklejane. Próbowałem z tym walczyć jak jechałem nad może to część trasy pokonywałem na benzynie to samochód się lepiej zbierał i zapalał, ale po co montować gaz jak mam jeździć na benzynie i położyłem na to lagę i się przyzwyczaiłem.  Pozdrawiam

Offline Sqishy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Po płukance silnika ciężko odpala na zimnym silniku. (2.0 benzyna ,141km, 2008r)
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Październik 2020, 19:52:17 »
Wtryski sprawdzane były dwa razy , generalnie u mnie nie jest to problem mechaniczny

Offline didarioxx

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Odp: Po płukance silnika ciężko odpala na zimnym silniku. (2.0 benzyna ,141km, 2008r)
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Październik 2020, 21:49:36 »
sprawdzałeś też takie rozwiązanie by kończyć ostatnie parę km na benzynie i rano spróbować odpalić na pb?
kręci szybciej?

Offline Sqishy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Po płukance silnika ciężko odpala na zimnym silniku. (2.0 benzyna ,141km, 2008r)
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Październik 2020, 22:45:44 »
Sprawdzałem, nie pomaga.  Jeśli pojeżdżę na benzynie jakieś dwa dni lub większą ilość km to problem znika

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 536
Odp: Po płukance silnika ciężko odpala na zimnym silniku. (2.0 benzyna ,141km, 2008r)
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Październik 2020, 23:25:51 »
dzieje się tylko kiedy silnik jest zimny,

Według mnie walczysz z wiatrakami: parownik nie wyrabia, bo jest po prostu zbyt zimny. Ile masz teraz stopni o poranku, 7? o 40 za mało. Odpalaj na benzynie, po nagrzaniu przełączaj na gaz. LPG-ECU powinno robić to automatycznie, po rozgrzaniu do kilkudziesięciu stopni.  Obecnie mapy Ci się rozjezdzają, i podejrzewam, że rano wtryski LPG otwierają się o wiele za długo - stąd problemy.  Po porannym odpaleniu na benzynie z wydechu strasznie śmierdzi benką?
 

Offline Sqishy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Po płukance silnika ciężko odpala na zimnym silniku. (2.0 benzyna ,141km, 2008r)
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Październik 2020, 09:26:22 »
Kolego chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Mam instalacje sekwencyjną która sama się przełącza. Nie odpalam auta na gazie,zawsze odpala na benzynie i jak płyn złapie temperaturę 25 stopni to dopiero przełącza się na gaz.

Ale Twoja sugestia odnośnie map jest raczej słuszna i teraz to będę  sprawdzał jak tylko dostanę się do mechanika.