Autor Wątek: Koszt regeneracji turbosprężarki 1.6 CRDI 90km  (Przeczytany 959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline postiga

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Koszt regeneracji turbosprężarki 1.6 CRDI 90km
« dnia: 25 Maj 2020, 20:33:06 »
Czy ktoś się orientuje na jaki koszt turbosprężarki mam się nastawić przy jej regeneracji ?
Jaki koszt demontażu/montażu ? Czy konieczne jest wymieniane intercoolera ?

Moja turbina jest bez zmiennej geometrii (chyba). Udało mi się tylko dostać do "zimnej strony wirnika" a ten nie ma luzów. Ma delikatne postrzępione łopatki:

Na początku zaczęło wyraźnie głośniej "gwizdać" przy obciążeniu, doszło do tego późniejsze załączanie jej. Wcześniej wyraźnie było czuć jej pracę już od jakichś 1600 rpm a po usterce od 2000 rpm. Dzisiaj zaczęła pracować jeszcze głośniej więc starałem się dojechać do domu nie przekraczając 2000rpm.

Wiem, że jest wiele zmiennych ale te na allegro po oddaniu starej można kupić za 600 zł a obdzwoniłem kilka warsztatów regenerujących turbo w moim mieście to podają kwoty nawet do 1200 zł za samą regenerację.

Turbiny nie oszczędzałem, to się przyznaje. Miałem kupić wersję 116 konną ale po prostu ta 90tka lepiej się zbierała. Samochód mam odkupiony od zmarłego właściciela który go chipował ale żona nie wiedziała co gdzie i jak. Kupiłem go z przebiegiem 80 tyś. km. Ja zrobiłem drugie tyle.

Jakieś wskazówki ewentualnie co mogę sprawdzić jeszcze ? Przewody obadane, turbina z zewnątrz sucha. Mam wrażenie, że cięgno od gruszki chodzi mega ciężko, ale chyba przez to takich efektów dzwiękowych bym nie miał gdyby to ona była padnięta ? Z wierzchu jest w sumie skorodowane dosyć znacząco...

Wracając do meritum sprawy na co zwracać uwagę aby nie dać się naciąć, o ile w ogóle jestem w stanie tu się jakoś przed tym u mechaników przestrzec ;)

Offline guniak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 174
Odp: Koszt regeneracji turbosprężarki 1.6 CRDI 90km
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2020, 21:02:48 »
A może to nie wina turbiny. U mnie cięgno chodzi lekko.  Może podłącz pod komputer  możliwe że coś jest nie tak. Egr zapchany, znajomemu przytkał sie katalizator i też mu słabo chodziło. Może jakiś wężyk z podciśnieniem. Ale jak będziesz chciał regenerować to poszukaj naprawde sprawdzonej firmy

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Koszt regeneracji turbosprężarki 1.6 CRDI 90km
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Maj 2020, 20:37:42 »
http://naprawa-turbosprezarki.pl/cennik-naprawy-turbin.html   zadzwoń zapytaj podpowiedzą co może być przyczyną, ja bym nigdzie indziej nie oddal turbiny do regeneracji.

Offline grzekrys83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 146
Odp: Koszt regeneracji turbosprężarki 1.6 CRDI 90km
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maj 2020, 07:48:50 »
Najlepsza firma regenerująca turbo:
https://www.turbosprezarki.mielec.pl/
Można podjechać i na miejscu zrobią w 1 dzień lub wysłać kurierem.
Ceny różne, trzeba pytać.