Autor Wątek: [Getz TB] Dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu  (Przeczytany 3344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fazi5

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu
« dnia: 23 Maj 2020, 14:17:30 »
Witam serdecznie

Dziś piszę z problemem, który zauważyłem kilka dni temu kiedy jechałem przy opuszczonej szybie. Otóż gdy dodaje gaz to w pewnym momencie przez chwile słychać taki dziwny dźwięk. Ciężko mi go określić. Oprócz normalnej zwiększonej pracy silnika słychać taki dźwięk jak podczas cięcia szlifierką. Co to może być? Dźwięk ten jest tak około 2 tyś obrotów lub ewentualnie przed 3 tysiącami.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:22:12 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1427
Odp: Dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Maj 2020, 06:24:48 »
Ciężko odpowiedzieć. Najlepiej spróbuj na sucho zdjąć pasek alternatora bo może łożysko w nim się zaciera. Sprawdż poziom oleju w skrzyni biegów. Ja zapiszczy wciśnij sprzęgło czy ustanie itp. Trzeba szukać  skoro nie jest to ciągły hałas.

Offline Yeti1989

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odp: Dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Czerwiec 2020, 19:54:32 »
U mnie taki dźwięk występował od zakupu jakieś 25k km temu. Wydaje mi się że skrzynia po prostu ma już trochę dosyć i przy wciskaniu gazu słuchać protest. Ja się przyzwyczailem i nie wciskam w podłogę gazu przy niskich obrotach bo to mocno wszystko obciąża. Jak dla mnie to było normalne bo w Seicento przy małej skrzyni występował podobny dźwięk pod obciążeniem i w określonym zakresie obrotów. Mechanicy przeglądali wszystko, wymieniali co się dalo wymienić prócz samej skrzyni tj olej, uszczelnienia, sprzęgło, łożyska, przeguby i bez zmian w tej kwestii. Dla mnie to już są dziadki 15sto letnie i pewne rzeczy po prostu są zużyte a inwestycja duża przekracza wartość samych samochodów. Ja bym olał aż do momentu kiedy biegi nie będą wchodzić. Wtedy można uprzekalkulować czy się opłaca wymieniać.
P.S. u mnie jest od 1800 do 2400 obrotów mniej więcej i dźwięk jest taki jakby ktoś wrzucił drobne gwoździe do skrzyni. Kwestia trzymania samochodu powyżej 2.5k obrotów bo poniżej i tak to nie chce jechać...
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2020, 19:57:13 przez Yeti1989 »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1427
Odp: Dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Czerwiec 2020, 20:53:55 »
To co widziałem u siebie bo rozbiłem skrzynię od 1.3 na części pierwsze są one pancerne a jedynie słaby punktem są łożyska igiełkowe gdzie wchodzi przegub wewnętrzny.
Ja z tego względu musiałem ją wymienić ale zakup drugiej kosztował mnie 200zł z wysyłką minus 50zł za aluminum obudowy.
Jeśli naprawdę skrzynia rzegocze to zostaje jeździć do jej śmierci. Kolega kiedyś miał cc900 i też skrzynia hałasowała aż wyrwało całą półoś przy przygazówce.

Offline Fazi5

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Czerwiec 2020, 15:54:52 »
Metaliczny dźwięk powodował oberwany z tyłu element tłumika.

Od kilku dni pojawił się natomiast taki świst/gwizd, który dość mocno mnie martwi.
Występuje on tak chwile po odpaleniu silnika i rośnie wraz z wzrostem obrotów silnika. Przestaje świszczeć tylko w momencie wciśniecia sprzegła. Ale jazda na luzie lub wciśniętym sprzęgle i dodawaniem gazu jednocześnie też powoduje ten świst. Dźwięk ten jest również na postoju i na każdym z biegów podczas jazdy..