Autor Wątek: [Elantra XD] Elantra 2015 - Cieknąca woda za schowkiem po stronie pasażera  (Przeczytany 1305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fajkowma

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Witam wszystkich.

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość  ;).

Mam problem w mojej Elantrze. Od pewnego czasu po obfitych ulewach spod schowka kapie woda. Dzieje się tak tylko przy skręcie w lewo, przy jeździe na wprost i przy skrętach w prawo nie kapie. Wygląda to tak jakby gdzieś zalegała i przy skręcie w lewo po prostu przelewała się w okolice wentylatora nadmuchu. Wyjąłem wentylator i nie ma tam żadnej wody aczkolwiek widać zawilgocenie (pewnie pozostałości po kapiącej wodzie). Woda przelewa się ciurkiem więc gdzieś musi jej sporo zalegać. W związku z tym mam pytania:

Czy ktoś miał podobny problem?
Gdzie może być przyczyna?
Zapchane kanały odpływowe?
Jeśli tak to w jaki sposób je zlokalizować i odetkać?
Czy muszę zdejmować podszybie aby zlokalizować zalegającą wodę?

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Pacjent to Elantra 2015, Kanadyjczyk

Offline GsiTurbo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Elantra 2015 - Cieknąca woda za schowkiem po stronie pasażera
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2020, 16:21:00 »
Czy jest otwierany dach?  Jeżeli tak, to odpływy mogą być zatkane.

Offline fajkowma

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Elantra 2015 - Cieknąca woda za schowkiem po stronie pasażera
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2020, 16:53:34 »
Tak jest szyberdach. Gdzie szukać dostępu do odpływów i w jaki sposób najłatwiej odetkać tak aby nie narozkręcać się za dużo?

Offline GsiTurbo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Elantra 2015 - Cieknąca woda za schowkiem po stronie pasażera
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwiec 2020, 19:19:42 »
Tutaj widać lokalizację odpływów (B) - do tych przednich podejrzewam można się dostać bez rozkręcania niczego.  Co zastosować - może cienki drut?

Pełny link: http://www.hemanual.org/replacement-1973.html

Offline fajkowma

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Elantra 2015 - Cieknąca woda za schowkiem po stronie pasażera
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Czerwiec 2020, 20:06:20 »
ok sprawdzę czy to o te odpływy faktycznie chodzi. A od spodu nie ma nigdzie wystających rurek? z góry raczej nic mi nie pomoże skoro woda zebrała się gdzieś na grodzi przedniej że leci do środka. Jeśli od góry zapchane to raczej nie tędy woda dostałaby się, tylko może podszybiem?

Offline GsiTurbo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Elantra 2015 - Cieknąca woda za schowkiem po stronie pasażera
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Czerwiec 2020, 23:20:37 »
Nie wiem jak to jest rozwiązane w MD, ale w AD na końcu rurek przednich (za dźwignią do otwierania maski) jest gumowe kolanko 90 stopni - dalej idzie rurka przez gródź i odpływ jest pod przednimi błotnikami.  Jeżeli tam jest zablokowany odpływ to może się (w teorii) lać do środka.  Warto sprawdzić przy otwartym dachu i odrobinie wody czy spływa.