Autor Wątek: Bagaznik na dwa rowery  (Przeczytany 1581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline r@kson79

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Bagaznik na dwa rowery
« dnia: 18 Sierpień 2019, 11:40:52 »
Witam. Poleci ktoś bagażnik na dwa rowery do i30 kombi 2016 bez haka ?? Może ktoś ma już jakieś doświadczenia. Interesuje mnie opcja na klapę. Dzięki z góry za info. Pzdr

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
Bagaznik na dwa rowery
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sierpień 2019, 08:13:12 »
na klapę to sobie odpuść jest to bardzo nie stabilne i niebezpieczne.

Offline duklo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Bagaznik na dwa rowery
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2019, 14:44:16 »
Temat przerabiałem ostatnio u siebie w i 30 kombi 2012 - nie wiem czy jest jakaś różnica w konstrukcji miedzy 15 rokiem.
Wyjeżdżałem na urlop i syn w ostatniej chwili zażyczył sobie rower na wyjazd. Jako, że miałem bagażnik na klapę do poprzedniego auta i ma on możliwość różnej konfiguracji zabrałem się za montaż.

I już na początku zonk. Teoretycznie nie ma możliwości takowego zamontować ponieważ na klapie u góry jest plastikowy spoiler za który nie można zaczepić zaczepów/haczyków.
Próba takiego mocowania na 100% skończy się wyrwaniem spoilera zerwaniem bagażnika z rowerami.


Ale ja za wygraną nie dałem i zacząłem kombinować jak to ustrojstwo zamontować.'
Pierwsza myśl to odkręcenie całkowite spoilera na wyjazd  i zamocowanie haczyków za klapę ( jest tam rant metalowy bo szyba nie dochodzi do końca.)  Niestety i to się nie powiodło bo po odkręceniu mocujących spoiler śrub okazało się, że jest on mocno przyklejony i odpuściłem próby odrywania.

Młody się rozżalił, że roweru nie weźmiemy, więc wymyśliłem inny sposób zamocowania. Otóż wyjąłem zaślepki ostatnie  z relingów i tam są szpilki wspawane w konstrukcję dachu do których nakrętką m8 przykręcony jest reling.
Kupiłem w sklepie metalowym nakrętki przedłużane m8 ( taki ok 1,5-2cm) i przyspawałem do nich (poziomo) po jednym oczku od łańcucha.
następnie przykręciłem to w miejsce nakrętek oryginalnych przykręcając reling i jednocześnie miałem uszy do zaczepienia linek.

Niestety nie był to koniec schodów, ponieważ linki mocujące okazały się za krótkie i musiałem pojechać do auchana po dłuższe. Koszt niewielki ( ok 4zł za sztukę).
Po zamontowaniu "zestawu" z rowerami zrobiłem jazdę próbną po osiedlu.
I mocowanie nie zdało egzaminu, bo :

w i30 po zamknięciu klapy nie ma na zderzaku półki - jest ale minimalna i nie można na niej postawić bagażnika i dopiero oprzeć o szybę , więc wisi on na paskach ( widziałem instrukcje takiego montażu,) ale brak takiego podparcia powoduje, że bagażnik przesuwa się na lewo i prawo ponieważ boczne linki są za nisko ( przynajmniej w moim bagażniku)

Ale jak powiedziałem A , B i nawet C to nie odpuściłem i dokupiłem jeszcze dwie linki i przymocowałem je wyżej na bagażniku natomiast do klapy zamontowałem z do trgo samego haczyka co te linki niżej ( z boku klapy jest tyko jedno miejsce gdzie można zamontować haczyk i nie ma możliwości regulacji jego wysokości)

Po dołożeniu dodatkowych linek jazda próbna okazała się sukcesem. Trzymało się to naprawdę stabilnie. Co prawda obawy były, ponieważ z cały zestaw stał na szybie i tak naprawdę nie wiedziałem jaką wytrzymałość maja te szpilki w dachu. ( zanim założyłem rowery sam się prawie powiesiłem na nim, żeby sprawdzić czy ich nie wyrwie.)

W podróż ruszyłem ostrożnie, ale nic się nie działo nawet przy 130kn/h. Błotniki tylko trzepotały :lol: . Pojechałem i wróciłem bez problemów. Zrobiłem 600km.

Podsumowując - da się to zrobić  ( mocowanie zajęło mi ok 2,5h z przygotowaniem wszystkiego.

Jednak szczere odradzam!!!

Po pierwsze dlatego, że obawiam się, że nie kupisz bagażnika z tak długimi oryginalnymi linkami.
Po drugie jest to nie oszukujmy się partyzantka
Po trzecie - taki czas montażu dyskwalifikuje taki bagażnik.

Ja w przyszłym roku założę hak ( koszt ok 450zł) z samodzielnym montażem i pożyczę od kumpla bagażnik

[ Dodano: 2019-08-21, 14:45 ]
jareckialfa  -  woziłem dwa rowery na takim bagażniku zamontowanym do Rovera 200. Tylko tam było podparcie na zderzaku. Było naprawdę stabilne

Offline r@kson79

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Bagaznik na dwa rowery
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpień 2019, 18:18:05 »
Łooo Pany ale lipa.  :-(  :-|  :-/

Offline I30_wroc

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Bagaznik na dwa rowery
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Maj 2020, 19:25:51 »
Witam,

Nie chce zakładać nowego wątku a też stoje przed wyborem jak przewieźć najlepiej rowery autem. Do tej pory miałem w drugim aucie hak, a mam możliwość pożyczenia bagażnika na hak i tak woziłem, bezpiecze rozwiązanie nic nie czuć jadąc nawet autostradą, wersja z odchylaniem wiec wygoda. Jednak też minusy są przyczepka jest ciężka, trzeba mieć gdzie trzymać w miejscu docelowym np. w pokoju w hotelu bo przecież nie będzie się z tym jeździć cały czas na pusto, bo można przywalić w końcu w coś. Teraz w obu autach nie mam haka, mógłbym założyć w Hyundaiu, ale żeby to jakoś wyglądalo to podoba mi się westfalia automat ok 1.6 tyś z założeniem. Też nie wiadomo ile pojeżdze tym autem to na kilka razy droga zabawa. Dlatego zaczynam się zastanawiać nad dachowym bagażnikiem np. nowe belki np Thule i nawet używki uchwyty rowerowe, można kupić kity dopasowujące do belek i przekładać między autami, boxa można zalożyć, więc plusy swoje ma. No ale minusów też dużo, duże opory, spalanie, dzwigać do góry trzeba rowery. Co doradzacie bardziej hak czy belki? Jak wozicie rowery?