Autor Wątek: System Autostop  (Przeczytany 1874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krycha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
System Autostop
« dnia: 21 Maj 2020, 20:36:32 »
Witam. Przed zimą system autostop działał bez zarzutu. Po zimie pr?yszła wiosna i system włączył mi się pare razy ale od jakiegoś czasu wogóle nie reaguje. Za każdorazowym zatrzymaniu wyskakuje powiadomienie na oomputerze System Autostop Deactivated. Czy ktoś może miał taki problwm bądź ma jakiś pomysł czym to może być spowodowane? Pozdrawiam.

Offline lary_v

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: System Autostop
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2020, 11:13:51 »
Mam u siebie to samo. Ale jestem chyba krok dalej. Wszystko dzialalo jak trzeba i od miesiaca przestal sie wlaczac. Po podpieciu do komputera nie pokazuje zadnych bledow ale zauwazyłem ze czujnik temperatury powietrza dolotowego pokazuje wartość -41. I chyba to moze byc przyczyna.  Nie cierpie na zbyt duzo czasu ale ktoregos dnia postaram sie go zlokalizowac. Chyba ze ktos wie gdzie on sie znajduje.

Offline Jarecki

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: System Autostop
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipiec 2020, 23:33:33 »
Akumulator do wymiany

Offline krycha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: System Autostop
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpień 2020, 19:59:51 »
Witam. Ponownie wracajacy temat systemu start stop.... Jestem dzis po wymianie aku. Zalozona nowka z gornej polki. System start stop dalej nie dziala...:/ jakies pomysly i podpowiedzi? Bede z gory wdzieczny.

Offline lary_v

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: System Autostop
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sierpień 2020, 11:59:00 »
Ja majac auto na dodatkowym roku gwarancji zglosilem niedzialajacy startstop. Wymienili akumulator na nowy i kilka innych rzeczy i dalej nie dzialalo az wkoncu znalezli.
Byl to ponoc jakiś czujnik temperatury  kosztujacy grosze i działało. Nie wpadlem na to zeby dopytac jaki konkretnie to czujnik i żałuję. Po ok dwoch latach problem wrocił. Jak pisalem wczesniej po podpieciu do kompa pozazuje zla wartosc czujnika temp powietrza dolotowego ale nie mialem jeszcze okazji tego zweryfikować.

Offline krycha

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: System Autostop
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpień 2020, 15:40:18 »
A powiedz mi kolega czy udalo Ci się zookalizować ten czujnik? I czy da rade samemu sobie go wymienic? Powiem Ci ze cos z ta temp musi byc. Dziwna sprawa w pon wymienilem akum na.noweczke z gornej polki i zona jezdzila csly tydzien i ani razu nie zalaczyl sie system startstop. Ja dzis mialem okazje.przejechac.sie moim i40 i sydtem zaczal reagowac. Dzis od rana jest troszke chlodniej niz.przez ostatnie dni i system dziala ale tez do momentu dopoko auto nie zlapie temp. Niedawno znow pokazalo sie slonce i skwar z.nieba sie leje i po dluzszej jezdzie system juz nie reaguje.

Offline pomorzanin_I40

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Odp: System Autostop
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Wrzesień 2020, 07:36:24 »
Witam.

Mam podobny problem z autostop. Tyle tylko że po odpaleniu auta wszystko jest ok a po przejechaniu ok 1 - 2 km zapala mi się żółta kontrolka autostop oraz przycisk swieci się notstop bez włączania go. Czy podobne objawy mieliście? Czy to faktycznie będzie czujnik temperatury ?

Offline PH1964

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: System Autostop
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Wrzesień 2020, 17:25:21 »
U mnie też ten system nie działa. Pisze że nie zostały spełnione wszystkie warunki.A jednym z nich jest dobrze naladowany akumulator.Zobaczymy po wymianie.Akurat ten system jak dla mnie to jest zbędny więc aż tak po nim nie będę płakał.

Offline pomorzanin_I40

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Odp: System Autostop
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Wrzesień 2020, 18:38:40 »
U mnie akumulator jest wymieniony więc raczej to nie no. Jak z tym czujnikiem temperatury  gdzie jest umieszczony i czy łatwo go wymienić?

Offline pomorzanin_I40

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Odp: System Autostop
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Wrzesień 2020, 17:35:02 »
Jestem po sprawdzeniu błędu i komputer wykazał ze to czujnik położenia sprzęgła. Koszt czujnika to około 55 PLN zamiennik lub 105 PLN lepszy. Wymiany można zrobić samemu tylko trochę zabawy jest przy tym.

Offline DawidDawid87

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: System Autostop
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Listopad 2020, 16:05:14 »
Witam!

A ja właśnie mam problem taki że gdy zakupiłem Hyundaia to miałem już start stop wyłączony jakoś i bardzo się z tego powodu cieszyłem. Po pewnym czasie musiałem zmienić akumulator bo stary już nie wyrabiał. Po kilku dniach zauważyłem że ta literka A w kółeczku po odpaleniu samochodu się nie świeci sama od siebie i trzeba ją ręcznie za każdym odpaleniem samochodu włączać. Jeśli zapomnę to na światłach samochód mi gaśnie a to jest uciążliwe. Co zrobić by ponownie na stałe mi wyświetlał się komunikat system start stop deactivated? Coś trzeba odpiąć z nowego akumulatora? Może osoba która mi go montowała wpięła jakaś wtyczkę a w starym ta wtyczka była odpięta? Sam nie wiem bo tak na szybko nic tam nie widzę. Jak ktoś coś wie to proszę o radę

Offline PH1964

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: System Autostop
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Styczeń 2021, 16:53:34 »
U mnie też ten system nie działa. Pisze że nie zostały spełnione wszystkie warunki.A jednym z nich jest dobrze naladowany akumulator.Zobaczymy po wymianie.Akurat ten system jak dla mnie to jest zbędny więc aż tak po nim nie będę płakał.

Dzisiaj wymieniłem akumulator i system dalej nie działa.Gdzie ten czujnik temperatury?można gdzieś sprawdzić tą temperaturę czy dopiero po podpięciu komputera?