Autor Wątek: [Santa Fe CM] 2.2 CRDI-ruszył,zgasł i nie odpalił  (Przeczytany 1062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI-ruszył,zgasł i nie odpalił
« dnia: 13 Maj 2020, 22:18:55 »
Witam

Dzisiaj podczas jazdy do pracy 40 km podjechałem do znajomego ,chwilę pogadaliśmy pod domem,a samochód w tym czasie był na chodzie.Po jakichś 3-4 minutach wszedłem do auta wrzuciłem drive i po około 2 sekundach od ruszenia coś puknęło (słowa znajomego,bo w aucie radio grało i nie słyszałem) i samochód odmówił dalszej jazdy . Kontrolki gasną, świece żarowe również ,rozrusznik kręci, ale nie odpala. Odłączyłem aku na chwilę, ale nie pomogło.

Proszę o sugestie ,co to może być-pompę paliwa  słychać.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 270
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI-ruszył,zgasł i nie odpalił
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maj 2020, 19:32:41 »
diagnozowałeś go bo tak to trochę ciężko, ostatnio jadąc sobie z roboty do domu pługiem czyli Peugeotem 206 też coś  hukło budą zatrzęsło sygnał dźwiękowy kontrolka check na desce moja ulubiona, silnik zgasł powodem po diagnostyce czujnik położenia wału. Natomiast w SM wymieniałem także czujnik położenia wału ale na desce nie sygnalizował tego checkeim, może u Ciebie także ten czujnik padł. Daj znać co było powodem Pozdrawiam.

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI-ruszył,zgasł i nie odpalił
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maj 2020, 21:07:52 »
Interfejs diagnostyczny nie ujawnił żadnych błędów.

Laweta-mechanik-diagnoza TURBO poszło w drobny mak  :cry:

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 270
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI-ruszył,zgasł i nie odpalił
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maj 2020, 22:09:56 »
Pocieszę Cie ja też turbo wymieniałem padło przy ok. 170 000 trochę kosztowało ale jak to mówił mały rycerz "NIC TO", niech Ci mechanik dobrze wyczyści intercooler bo będzie w nim pełno opiłków.

Offline Marcin1985

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI-ruszył,zgasł i nie odpalił
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maj 2020, 08:33:03 »
Proponowalbym zajrzec pod oslone rozrzau...

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
Odp: [Santa Fe CM] 2.2 CRDI-ruszył,zgasł i nie odpalił
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maj 2020, 16:10:49 »
Opanowane,regeneracja +robocizna 1500zł i samochód śmiga dalej.
Należy się tylko umówić z mechanikiem na odbiór samochodu po zmroku,bo olej który wypchnięty został do wydechu podczas pierwszych kikudziesięciu kilometrów wypalając się zostawia zasłonę dymną jak w filmach z James'em Bondem :D