Autor Wątek: [Coupe GK] Hyundai Coupe 2.0 FX nie odpala..  (Przeczytany 2737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[Coupe GK] Hyundai Coupe 2.0 FX nie odpala..
« dnia: 12 Maj 2020, 13:08:20 »
Witam serdecznie.
Tak jak w temacie Hyundai Coupe 2.0 FX 2002r nie odpala. Czasami samochód odpali pojeździ bez zarzutu przez jakiś czas np miesiąc i po zaparkowaniu i odczekaniu paru dni problem z odpaleniem znów się pojawia. Auto kręci ale jakby brakowało iskry żeby odpaliło.
Byłem już u kilku mechaników - Pierwszy przeczyscił świece i nastawił pasek
- Drugi zalecił wymiane świec i cewki
- Trzeci wymiane akumulatora na nowy
Po odebraniu samochodu od mechaników samochód odpalał przez jakiś czas po czym temat powracał. Wymiana akumulatora pozwoliła uniknąć tego problemu na pół roku.
Podczas kręcenia czuć zapach benzyny. Akumulator cewka i świece wymieniane jakoś rok temu.
Będę wdzięczny za każdą próbę pomocy Pozdrawiam :)

Offline MikiKacpi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Odp: [Coupe GK] Hyundai Coupe 2.0 FX nie odpala..
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Maj 2020, 11:34:51 »
Pewnie to będzie czujnik położenia wału/wałka - ze wskazaniem na wał - komputer nie zawsze pokaże jego błąd, albo nie tego czujnika.

Offline banan84

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: [Coupe GK] Hyundai Coupe 2.0 FX nie odpala..
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maj 2020, 14:27:49 »
ale w ogóle nie odpala czy po którymś razie zapali i już trzyma?
jeśli odpali to ja bym obstawiał jakąś nieszczelność układu paliwowego.
układ (może gdzieś przy wtryskiwaczach) łapie powietrze i powoli paliwo schodzi do baku.
Jak pokręcisz kilka razy to paliwo dojdzie do silnika i odpali ale jak znowu dłużej auto postoi to sytuacja się powtórzy.

Offline Ryan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: [Coupe GK] Hyundai Coupe 2.0 FX nie odpala..
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2020, 17:23:54 »
Tak auto postało tydzień na parkingu po tym jak nie chciał mi odpalić nie lądowałem akumulatora a i wsiadłem po tym tygodniu i odpalił od strzała ale po którymś zapaleniu po postoju jakby tracił moc i coraz dłużej zajmuje mu zapłon. Więc sytuacja że nie odpali może się w każdej chwili powtórzyć