Autor Wątek: [i20 GB] [i20 GB] problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej  (Przeczytany 1933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ukash_tychy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[i20 GB] problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej
« dnia: 10 Maj 2020, 18:10:09 »
Witajcie, od kilku tygodni posiadam hyundaia i20 z benzynowym silnikiem 1.2 (84KM) z 2017 roku.
Po umyciu auta objawił się problem, chyba z czujnikiem temperatury zewnętrznej. Mianowicie temperatura na desce rozdzielczej, podczas jazdy zaczęła gwałtownie spadać (doszła do -20 :), w pewnym momencie zaczęła też świecić kontrolka czujników ciśnienie w kołach. Po wyschnięciu samochodu problem sam znikł, ale powtarza się po każdym umyciu. Co ciekawe, w normalnych warunkach temperatura na desce rozdzielczej się nie objawia.
Z tego co wyczytałem, czujnik ten zlokalizowany jest gdzieś pod zderzakiem. Zdjąłem górną osłonę, odchyliłem zderzak, ale nic nie wypatrzyłem. Dobierał się do tego ktoś? Może od spodu da się do znaleźć i wymontować?
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 14:01:01 przez Brt »

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322

Offline ukash_tychy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[i20 GB] problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2020, 07:43:33 »
dzięki za info. znaleźć znalazłem, bardziej pytałem, czy ktoś to wymieniał w GB i wie, czy da się do niego dobrać bez zdjęcia zderzaka.

Offline ukash_tychy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: [i20 GB] problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwiec 2020, 19:18:03 »
Problem rozwiązany. Okazało się, że nie czujnik był wadliwy, tylko przewód przerwany. Wszystko działa jak trzeba. Co do samego czujnika, od góry wg mnie nie ma szans się do niego dobrać bez zdejmowania zderzaka. Co innego od spodu, dostęp jest ok, tylko osłonę silnika trzeba zdjąć.

Offline prezestomek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: [i20 GB] problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Czerwiec 2021, 13:29:01 »
Witajcie, od kilku tygodni posiadam hyundaia i20 z benzynowym silnikiem 1.2 (84KM) z 2017 roku.
Po umyciu auta objawił się problem, chyba z czujnikiem temperatury zewnętrznej. Mianowicie temperatura na desce rozdzielczej, podczas jazdy zaczęła gwałtownie spadać (doszła do -20 :), w pewnym momencie zaczęła też świecić kontrolka czujników ciśnienie w kołach. Po wyschnięciu samochodu problem sam znikł, ale powtarza się po każdym umyciu. Co ciekawe, w normalnych warunkach temperatura na desce rozdzielczej się nie objawia.
Z tego co wyczytałem, czujnik ten zlokalizowany jest gdzieś pod zderzakiem. Zdjąłem górną osłonę, odchyliłem zderzak, ale nic nie wypatrzyłem. Dobierał się do tego ktoś? Może od spodu da się do znaleźć i wymontować?
Dziś mam ten sam problem tzn. po wymyciu auta temperatura stanęła na 25 stopni gdzie przed myciem spokojnie 32,33.
Strach auto myć :D