Autor Wątek: [Elantra MD] dezaktywacja TPMS  (Przeczytany 3298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slavo666

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
dezaktywacja TPMS
« dnia: 05 Maj 2020, 14:26:55 »
Witam
Da się wyłączyć ten system na stałe?? jeden czujnik został rozwalony, natomiast auto ma już 5 lat wiec pewnie za niedługo w pozostałych zaczyna niedomagać baterie. Na desce mam jedynie kontrolkę. Pozostaje albo wyłączenie na stałe albo "uciszenie kontrolki" co też nie jest złym pomysłem....pozdro
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2020, 14:44:48 przez Brt »

Offline jabrze

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
dezaktywacja TPMS
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj 2020, 16:08:32 »
Masz po gwarancji, więc najlepiej wyłączyć w systemie.

Offline slavo666

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
dezaktywacja TPMS
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2020, 23:29:06 »
to są fakty. Wiem że jest po gwarancji i wiem że wyłączyć na stałe. Kontaktowałem się z dwiema firmami zajmującymi się elektroniką samochodową i stwierdzili że w tych rocznikach w większości marek nie da się już tego wyłączyć wiec w sumie poszedłem na tańszą opcje czyli samodzielnie wykręciłem licznik rozebrałem i zaślepiłem tasmą :D prościej się nie da, kasa w kieszeni a zawszę można system włączyć w domu ( o ile czujniki będą sprawne)
temat do zamknięcia.pozdro

Offline MiL

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: dezaktywacja TPMS
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwiec 2020, 03:55:29 »
Zrobiłem dokładnie tak samo :)

Offline princeof

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: dezaktywacja TPMS
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Październik 2023, 22:26:50 »
Co to znaczy 'wykręciłem licznik'? Czy chodzi o moduł sterujący tpms? W moim i30 gdh jest taki moduł 'unit assy - tpms'. Czy wystarczy odłączyć z tego wtyczkę i ikona o niskim ciśnieniu w kołach mimo braku czujników w kołach powinna zniknąć? Rozłączyłem ten moduł ale ikonka dalej się pali. Czy powinno to się jakoś zresetować? Rozłączyć akumulator?