Autor Wątek: [Elantra AD] Instalacja LPG  (Przeczytany 4454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zibimysz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Instalacja LPG
« dnia: 27 Kwiecień 2020, 11:39:56 »
Witam.
W marcu został dokonany zakup elantry 1.6AT z roku 2018 przebieg 40tys, zainstalowałem lpg Staga, zrobione na razie tylko 1000km i jest ok, spalanie jest na poziomie średnia 9,8 lpg. Będę w tym temacie informował jak wygląda sprawa użytkowania lpg w elantrze. Mało jest informacji od osób które użytkują na co dzień.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2020, 13:35:26 przez Brt »

Offline Jerzy1861

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: [Elantra AD] Instalacja LPG
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień 2020, 08:48:39 »
witam
Podobnie jak ty zamontowałem LPG STAG Kupiłem auto w salonie rocznik 2016 i po roku zdecydowałem o założeniu LPG oczywiście straciłem gwarancję co było dość ryzykowne ale dzisiaj widzę że był to dobry ruch Moja Elantra na trasie zadowala się w granicach 8 l na 100 km  jadąc  w granicach 90-120 km/h , no chyba jadąc autostradą  Wtedy nie ma co liczyć na oszczędności koszt montażu 2700 w roku 2017 z korkiem wlewu  przy wlewie benzyny
Pozdrawiam

Offline Zibimysz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: [Elantra AD] Instalacja LPG
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień 2020, 12:16:12 »
Autko ma już na lpg ponad 10tys i jest ok, spalanie ok 9l/100.

Kolego ile zrobiłeś na lpg? Czy sprawdzałeś luzy zaworowe?

Offline Jerzy1861

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: [Elantra AD] Instalacja LPG
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpień 2020, 14:03:56 »
przejechałem 24 tys i wszystko jest ok nawet hek sie nigdy nie zaświecił Przyznaję że oprócz wizyt u gazownika (raz w roku) na wymianę filterków i sprawdzenie pod komputerem instalacji nic nie robiłem Luzów nie sprawdzałem Jeśli wiesz więcej na ten temat to napisz O wymianie oleju i filtrów nie pisze bo to chyba naturalne
Pozdrawiam

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: [Elantra AD] Instalacja LPG
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sierpień 2020, 10:01:25 »
Ja mam na gazie 270 tys. zrobione. Wprawdzie XD. Luzy sprawdzaj regularnie, bo czasem padają uszczelniacze. Poza filtrami i olejem wymienianym częściej proponuję co drugą wymianę oleju wymieniać kable WN ze świecami. Świece standardowe do benzynki przerwa 1.1. Bardzo dobrze współpracują ze STAGiem, którego też posiadam, tyle, że starszego. Aby LPG dobrze się sprawował to niestety co około 100 tys. km należy wymienić listwę wtryskową, ale to nie jest jakiś szalony koszt, a fabryczna listwa STAGa jest bardzo dobra.
W eli XD 2001 rok spalanie gazu około 8-8,5 litra/ 100km. przy przejechanych łącznie 310 tys.km. Niestety od jakiegoś czasu bierze olej, ale auta z LPG tak mają, że po jakimś czasie zaczynają ten olej brać. Jednak ubytek nie powinien być większy niż 1l/10tys.km. Zwiększenie tej ilości może świadczyć o uszkodzeniu uszczelniaczy zaworów lub zaworów, lub pierścieni olejowych na tłokach, lub obu.
Generalnie jeździ się naprawdę oszczędnie mimo zwiększonych kosztów przeglądów oraz większej ilości podzespołów do popsucia.

Offline Zibimysz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Instalacja LPG
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Grudzień 2021, 18:51:40 »
Witam.
Nie zaczynam nowego tematu, bo problem dotyczy ww. Autka dziś zaczęło szarpać autem brak mocy i błąd p0304 wypadanie zapłonu na 4  cylindrze, stojąc od przodu auta to czwarty licząc od lewej. Dwa miesiące temu zostały wymienione świec na bosch. Jutro zamienię świece na stare i zmienię cewke między cylindrami czy oprócz tego mogę coś sam zrobić?  Jeżeli nie to zostaje warsztat.

PS. Po skasowaniu błedu, obiawy te same ale błąd już się nie pojawił.

Offline Jerzy1861

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Instalacja LPG
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Grudzień 2021, 20:21:31 »
Witam
Zaznaczam ze nie jestem fachowcem ale sprawdziłbym przewody wysokiego napięcia Miałem podobne objawy w poprzedni samochodzie Odpalić auto przykryć reflektory i spryskiwaczem pokropić przewody Jeśli pojawia się iskry na przewodach to masz przyczynę
Pozdrawiam

Offline Zibimysz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Instalacja LPG
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Grudzień 2021, 10:30:31 »
Podmiana świec i zamiana cewek nic nie dało, ale mam wrażenie że odpala prawidłowo i po chwili samochód traci obroty i gaśnie.

Czekam na lawetę. Po niedzieli zobaczymy co fachowcy stwierdza

Offline Zibimysz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Instalacja LPG
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Styczeń 2022, 16:16:23 »
Masakra wstępna diagnoza warsztatu to zepsuł się katalizator cena naprawy wstępnie 5 a 8 tys. Jutro mają potwierdzić cy na pewno i jaka będzie cena.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1427
Odp: Instalacja LPG
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Styczeń 2022, 17:34:49 »
A co ma katalizator do wypadania zapłonu na cylindrze.  Może siada np, czujnik położenia wału czy inne. u mnie jak wypadał zapłon to winny był komputer od gazu i uszkodzona końcówka mocy. Ale na benzynie było ok. Tak czy siak są też katalizatory ceramiczne uniwersalne dużo tańsze od dedykowanych bo nie tak cenne jak fabryczne.

Offline Zibimysz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Instalacja LPG
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Styczeń 2022, 17:43:00 »
Wypanie zaplonu bylo tylko raz, potem auto odpalalo i nie mialo mocy i gaslo.
Instalacje lpg wylaczylem wiec lpg mozna wykluczyc

Zostaje regeneracja lub szukanie zamiennika ale z tym chyba jest ciezko auto nie jest mocno popularne
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2022, 17:48:48 przez Zibimysz »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1427
Odp: Instalacja LPG
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Styczeń 2022, 20:19:52 »
Przecież można wyciąć katalizator jeśli jest zapchany i wstawić strumiennicę. Wiele samochodów tak jeździ i nawet nie wszyscy wiedzą, że nie mają kata bo nawet mechanicy potrafili ludziom je wycinać dla zysku.
Wiem też, by fachowcom z firm do końca nie wierzyć bo oni robią wszystko dla większego zarobku za naprawę.

Offline Zibimysz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Instalacja LPG
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Styczeń 2022, 22:08:38 »
Fachowcom trzeba patrzeć na ręce, dla tego czekam jutro co ostatecznie powiedzą, ale takich kosztów nie mam zamiar ponosić, wycinka też mi przeszła jako opcja tylko czy nie będzie na desce błędów itp, kiedys w innym aucie chciałem wyciąć filtr cząstek stałych to majster proponować zakleić diodę, nie wycielem i auto sprzedałem. Wracając do elantry to auto musi jeździć i problem trzeba rozwiązać

Offline Zibimysz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Instalacja LPG
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Styczeń 2022, 12:45:17 »
Warsztat potwierdza ze winowajcą jest katalizator, czekają ile będzie kosztowało regeneracja w firmie zewnętrznej.

Dzwoniąc do kilku firm to sprawa wygląda że są firmy które czyszczą katalizator koszt 500zl i są firmy które regeneruja tj. Otwierają puszkę i wsadzają nowy wkład tylko problem ze tylko jedna firma twierdzi że ma wkład który spełnia normę euro 6 pozostałe proponują wsadzenie wkladu euro 5, cena w przypadku euro 6 1500zl w euro 5 to 1000zl

Offline Zibimysz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Instalacja LPG
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Styczeń 2022, 12:20:22 »
Warsztat proponował regenerację za 2200zl z euro6.

Zdecydowałem się na początek na czyszczenie, przeciwcisnienie przed 167,30 a po czyszczeniu 76,82 nowy powinien mieć około 50. Część kat jest wypalona na wylocie z 3 i 4 cylindra wina lpg.
Czyszczenie wyniosło 380zl jutro wiozę z powrotem kat do mechanika żeby wsadził w auto i zobaczymy.

Rodzaj kat to W2BSA2

Co osoba to opinia dotyczącą czyszczenia regeneracji czy wycinki kazdy poleca swoje